دیوان‌سالاری اداری منشأ فساد شده است

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه دیوان‌سالاری اداری دستپخت رژیم پهلوی منشأ فساد شده است، خطاب به جوانان گفت: باید به انقلاب اداری و تحولی عظیم در اداره اقتصادی کشور فکر کنید.

 

به گزارش خبرگزاری هدف و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ، محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام دوم مهرماه با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و تسلیت سالروز شهادت حضرت رقیه (س) گفت: دوره‌های کادرسازی برای مدیریت انقلابی را می‌توانیم به سه دوره تقسیم کنیم. تربیت یافتگان اولین دوره تربیت مدیر انقلابی پیش از انقلاب و در میان شاگردان امام راحل در حوزه بودند. آموزش و مبارزه در دوران طاغوت راهی بود که شاگردان امام در حوزه و زندان و تبعید دنبال کردند و در سال‌های اول انقلاب دوران تربیت مدیریت را در کوره داغ و در کوران سختی فراگرفتند. مقام معظم رهبری نمادی از تربیت شدگان نسل اول انقلاب هستند که سطح مبارزه و مدیریت ایشان در مخیله آمریکا نمی‌گنجید.

فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس گفت: دومین دوره کادرسازی برای متولدین دهه پنجاه است که از کوچه و خیابان و زد و خورد‌ها شروع شد. شهید قاسم سلیمانی، شهید حسن باقری، شهید احمد کاظمی، شهید مهدی باکری، حاج احمد متوسلیان و آقایان رشید و شمخانی از دوره مبارزه با ضد انقلاب و دفاع مقدس شروع کردند. بر خلاف آن‌هایی که در دوره اول بودند، مسیر آموزش را طی نکردند، اما وارد دانشگاه یادگیری شدند. سال اول جنگ برادران ما را از اتاق‌های فرماندهی بیرون می‌کردند. شهید جهان آرا را به جلسات راه نمی‌دادند و می‌گفتند ممکن است این جوانان توده‌ای باشند! الان جوانان کارشان آسان‌تر است.

استاد دانشگاه جامع امام حسین (ع) به مولفه‌های مدیریت در دوران دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: در مدیریت جهادی، میز کالبدشکافی دانش داریم و از هر عملی که در زندگی انجام می‌شود، دانش کشف می‌کنند. قبل و در حین و بعد از هر عملیات، جزییات آن مورد بحث قرار می‌گرفت. من که فرمانده سپاه بودم در مقابل آموزش هایم از فرماندهانم یاد می‌گرفتم. صدام هم فکر نمی‌کرد از این جوانان، فرماندهان بزرگی بیرون خواهد آمد.

رضایی خطاب به جوانان شرکت کننده در دوره تربیت مدیران راهبردی در استان خوزستان گفت: نسل سوم تربیت مدیر و کادرسازی چگونه باید باشد؟ تا حسن باقری و علی هاشمی‌ها و دقایقی‌ها از میان شما جوانان برخیزد. این تلاشی که سه چهارسال است در دبیرخانه مجمع شروع کردیم برای همین کار است. از آقای خواجه و همکارانشان که پژوهشکده‌ای را میان دبیرخانه مجمع و دانشگاه شهید چمران تاسیس کرده اند، تشکر می‌کنم، اما با یک تاخیری به این سوال جواب می‌دهیم. مسیر پیش روی نسل سوم متفاوت است. جهاد فی سبیل الله و مبارز بودن ویژگی مشترک شما با نسل‌های قبل مدیران کشور است که انتظار داریم.

وی افزود: ورود به حکومت از ایثار و فداکاری و جهاد آغاز می‌شود. اما این جهاد کجاست؟ شاه و صدام که در مقابل ما نیستند، پس مبارزه کجاست؟ مهمترین عرصه مبارزاتی شما همان راهی است که در بیانیه گام دوم انقلاب تصریح شده است. شما باید در فرهنگ و اقتصاد، در مدرسه و دانشگاه و واحد‌های تولیدی و منطقه با دشمن مبارزه کنید. شما جوانان باید در این مبارزه، پیشرفت کنید و در تحول فرهنگی و اقتصادی نقش داشته باشید.

رضایی گفت: گام دوم انقلاب، مبارزه با محاصره اقتصادی و فرهنگی است. مبارزه با اقتصاد لیبرالی، تولید عقب افتاده، کشاورزی سنتی و جنگ‌های میکروبی، تضاد طبقاتی است. شما مبارزان جنگ اقتصادی و فرهنگی هستید که باید در کوران نبرد ساخته شوید. این آموزش هدفمند برای مبارزه در جبهه‌های آتی است. در خوزستان و در جای جای ایران باید نقش آفرین باشید.

وی با تشریح چشم انداز‌های توسعه استان خوزستان گفت: سه شهر اقتصادی، تجاری و فرهنگی در این استان طراحی خواهد شد و کمتر از چند سال دیگر، کالا‌های این شهرها، بازار‌های منطقه را فتح خواهد کرد. هر ۱۵۰تا۲۵۰هزار هکتار در اطراف این شهرها، خدمات مدرن کشاورزی دریافت می‌کنند. در این شهر‌ها صنعت و فراوری محصولات و انبار و پایانه‌های تجاری پیش بینی می‌شود. جوانان نسل سوم و چهارم خود را برای خیز‌های بلند آماده کنند. زندگی کنونی حق مردم ایران نیست. چه کسی باید به شعار ما می‌توانیم عمل کند؟ همه ملت ایران و همه نظام منتظر حرکت نسل جوان برای فتح میدان‌های تازه هستند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به ضرورت تمرکززادیی در مدیریت اقتصادی و اعطای اختیار به استان‌ها گفت: باید به استان اختیارات تجاری، صنعتی و سلامت را بدهند. این دیوانسالاری اداری دست پخت رضاخان و پسرش است که منشا فساد شده است. باید به انقلاب اداری و تحولی عظیم در اداره اقتصادی کشور فکر کنید. به ایده‌ها و ابتکارات نو فکر کنید.

وی به ریشه‌های تفکر محفلی در حکمروایی کشور اشاره کرد و گفت: پس از پایان دفاع مقدس، نوعی از دوگانگی در اداره کشور به وجود آورد. ریل اول، مسیری بود که در دفاع و انقلاب به وجود آمده بود. ریل دیگر در فرهنگ و اقتصاد به وجود آمد که می‌گفت: نمی‌توانیم بدون عادی سازی روابط با غرب پیشرفت کنیم. این تفکر دلسوزانه، اما انحرافی بود که به مذاکره ختم شد. این ریل را باید رها کرد و مسیری را رفت که به ساخت موشک ماهواره بر و پهپاد رسیده است. ما راهی نو، دولتی نو با ارزش‌های راستین انقلاب نیاز داریم.

رضایی به موضوع تبعیت از رهبر فرزانه انقلاب اشاره کرد و گفت: خوشبختانه نعمت ولایت از معجزات دوران ماست که کار را در دوران امامین انقلاب برای ما آسان کرده است. بیانیه گام دوم انقلاب را به عنوان منشور مبارزه و نقشه راه مطالعه کنید. تحلیل‌های جامع رهبر انقلاب از جمله تحلیل اخیرشان در موضوع دفاع مقدس را مطالعه کنید و به رهنمود‌های ایشان بیش از پیش دقت کنید. ما تا آنجایی که بتوانیم از شما جوانان حمایت می‌کنیم.

در پایان این مراسم با حضور دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام و نماینده، ولی فقیه در استان خوزستان از مستند «ستاد دعا» پیرامون نقش مداحان در دهه نخست انقلاب و دفاع مقدس در رونمایی شد وعکس یادگاری شرکت کنندگان در این دوره گرفته شد.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

جاوید عباسی

جاوید عباسی

جاوید عباسی هستم مدیر پرتال هدف مقاله نویس و حامی حقوق معلولین سعی میکنیم با نقد و بررسی مشکلات هم نوع های عزیزمان مشکلات این بخش از جامعه را به گوش مسئول عزیز برسانیم

Leave a Replay

About Me

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

Recent Posts

Follow Us

Weekly Tutorial

Sign up for our Newsletter

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit