دلایل ریزش شاخص بورس/لیدرهای بازار سرمایه چه نمادهایی هستند؟

کارشناس بازار سرمایه گفت: با وجود منفی بودن بازار سرمایه در چندهفته اخیر برخی نمادها توانستند روند بازار را در دست بگیرند.

به گزارش سایت معلولین هدف و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان مهدی دلبری کارشناس بازار سرمایه در گفت و گو با خبرنگار بورس گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان ، در خصوص علت ریزش امروز بازار سرمایه اظهار کرد: در واقع رفتار‌ بازیگران بازار سرمایه سبب اینگونه ریزش‌ها می‌شود، اما نکته‌ مهم در این خصوص اخبار‌ سیاسی است که در این چند وقت تا حدودی توانسته بر بازار تاثیر بگذارد که به همین منظور می‌توان به وعده تشدید تحریم‌های آمریکا علیه ایران و افزایش نرخ دلار در کشور اشاره کرد.

این کارشناس بازار سرمایه گفت: ما همچنان منتظر هستیم که گزارش مجمع‌های برگزار شده در شهریور ماه به دستمان برسد به علت آنکه نتیجه این مجامع می‌تواند وضعیت بعضی از نماد‌ها را بهبود بخشد، اما با وجود این گزارش‌ها بعضی از نماد‌ها هستند که شاخصشان همچنان نیاز‌مند اصلاحات است.

او بیان کرد: در این چند هفته با وجود اُفت بازار بعضی از گروه‌های فلزات، معدنی و پالایشگاهی‌ تا حدودی توانستند عنوان لیدر بازار را به خود اختصاص دهند.

دلبری بیان کرد: نماد‌های پالایشی در زمانی که بازار منفی بود ممنوع المعامله شده بودند که این امر سبب می‌شود با باز شدن این نماد‌ها ناگهان فشار وارده به منظور فروش زیاد شود و هنوز هم متاسفانه بعضی از رفتار‌های حقوقی‌ها کاملا در بازار هیجانی است.

این کارشناس بازار سرمایه بیان کرد: ممکن است رشد قیمت دلار تا حدودی بر بازار تاثیرگذار شود اما می‌توان گفت که سختگیری که دولت هم اکنون بر بخش مالیاتی کشور وارد کرده هم سبب شده تا حدودی معاملات شفاف نباشند.

او تصریح کرد: تازمانی که هیجانات از بازار خارج نشود قطع به یقین بازار منفی خواهد بود پس سهامداران نباید انتظار رشد شاخص را از بازار داشته باشند.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

جاوید عباسی

جاوید عباسی

جاوید عباسی هستم مدیر پرتال هدف مقاله نویس و حامی حقوق معلولین سعی میکنیم با نقد و بررسی مشکلات هم نوع های عزیزمان مشکلات این بخش از جامعه را به گوش مسئول عزیز برسانیم

Leave a Replay

About Me

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

Recent Posts

Follow Us

Weekly Tutorial

Sign up for our Newsletter

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit