دستگیری ۱۰۰ نفر از مخلان امنیت در زاهدان / ۱۶ قبضه سلاح گرم و انواع فشنگ جنگی کشف شد‌

دادستان عمومی و انقلاب مرکز سیستان و بلوچستان از شناسایی و دستگیری قریب به ۱۰۰ نفر از مخلان امنیت در شهرستان زاهدان طی عملیات های ضربتی توسط دستگاه های امنیتی و انتظامی خبر داد.


به گزارش سایت معلولین هدف و به نقل زا تسنیم، مهدی شمس‌آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در زاهدان ‌اظهار داشت: پس از اقدام ناجوانمردانه عده‌ای از افراد شرور و سارق در زاهدان که منجر به فوت یک جوان ورزشکار شد، دستور ویژه‌ای در زمینه رسیدگی و بررسی سریع موضوع صادر شد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز سیستان و بلوچستان افزود: در همین راستا با اقدام فوری و ورود جدی وزارت اطلاعات، نیروی انتظامی و سپاه پاسداران در روزهای اخیر حدود 100 نفر از کسانی که سابقه شرارت و بر هم زدن نظم عمومی را در پرونده داشتند در عملیات‌های ضربتی شناسایی و تحویل مراجع قانونی شدند.

وی خاطرنشان کرد: این افراد پس از دستگیری در اعترافات خود به اقدامات برهم زننده نظم عمومی، سرقت و … اعتراف کردند که مراحل قضائی پرونده‌های آنها به قید فوریت در دست اقدام و اجرا است. همانطور که در ماده 279 قانون مجازات اسلامی ذکر شده، محاربه عبارتند از کشیدن سلاح به قصد جان، مال و یا ناموس مردم و ارعاب آنها به نحوی که موجب ناامنی در محیط شود که عمل ارتکابی این متخلفین نیز مصداق بارز همین ماده است.

شمس آبادی ادامه داد: با توجه به نوع مجازاتی که قانونگذار تعیین کرده، دستگاه قضائی نیز حداکثر مجازات را برای این نوع متهمین تعیین خواهد کرد. با تعاملی که با پلیس صورت گرفته، کمیت و کیفیت گشت‌های پلیس نیز در سطح شهر افزایش یافته که هدف آنها شناسایی و دستگیری سارقان به عنف و اراذل و اوباش مخل امنیت مردم است و قصد داریم تا با بازگشت آرامش روانی به جامعه، نسبت به ناامن کردن کانون‌های شرارت و پاکسازی این اماکن اقدام کنیم.

دادستان عمومی و انقلاب زاهدان تاکید کرد: در عملیات‌های انجام شده ضمن دستگیری این افراد، تعداد 16 قبضه سلاح گرم، 142 عدد انواع فشنگ جنگی و شکاری، 20 تیغه سلاح سرد، 21 کیلوگرم ماده مخدر شیشه و یک کیلوگرم تریاک نیز از متهمان کشف و ضبط شد.

شمس آبادی با تاکید بر لزوم تسریع در روند پیگیری و به نتیجه رسیدن چنین پرونده‌هایی، گفت: شعبه ششم این دادسرا نیز به عنوان شعبه ویژه رسیدگی به پرونده‌های اراذل و اوباش تعیین شده و این اطمینان را به شهروندان می‌دهیم که دستگاه قضا بدون اغماض و با اشد مجازات با این پرونده‌ها برخورد خواهد کرد.

وی ضمن عرض تسلیت به خانواده مرحوم قیاسی و جامعه ورزش و مردم استان، بیان کرد: دستگاه قضا هرگز در چنین مواردی مماشات نخواهد داشت و امیدواریم که با سلسله اقدامات صورت گرفته هر چه سریعتر عوامل این حادثه نیز دستگیر و به سزای اعمال خود برسند.

انتهای پیام/

جاوید عباسی

جاوید عباسی

جاوید عباسی هستم مدیر پرتال هدف مقاله نویس و حامی حقوق معلولین سعی میکنیم با نقد و بررسی مشکلات هم نوع های عزیزمان مشکلات این بخش از جامعه را به گوش مسئول عزیز برسانیم

Leave a Replay

About Me

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

Recent Posts

Follow Us

Weekly Tutorial

Sign up for our Newsletter

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit