همه چیز درباره دستگاه تنس

تحریک الکتریکی عصب از راه پوست با دستگاه تنس

دستگاه تنس، یک تجهیزات پزشکی کوچکی است که با باتری کار می کند. این دستگاه دارای پد های چسبناکی به نام الکترود هستند. شما باید این پد ها را به پوست خود بچسبانید. هنگام روشن شدن دستگاه ، تکانه های الکتریکی کوچکی به ناحیه آسیب دیده بدن شما منتقل می شود که احساس سوزن سوزن شدن می کنید. تکه های الکتریکی می توانند سیگنال های درد نخاع و مغز را کاهش دهند. که ممکن است به تسکین درد و شل شدن عضلات کمک کند.

دستگاه تنس

 

 

دستگاه تنس (TENS) برای چه چیزی استفاده می شود؟

تنس ممکن است بتواند به کاهش درد و اسپاسم های عضلانی ناشی از طیف وسیعی از شرایط زیر کمک کند:

 • آرتروز
 • درد قاعدگی
 • درد لگن ناشی از آندومتریوز
 • زانو درد
 • گردن درد
 • کمردرد
 • آسیب های ورزشی

همچنین گاهی به عنوان روشی برای تسکین درد، در هنگام زایمان استفاده می شود.

آیا این دستگاه روش خوبی برای تسکین درد است؟

شواهد علمی با کیفیت خوب به اندازه کافی وجود ندارد که بتوان با اطمینان گفت که تنس یک روش قابل اعتماد برای تسکین درد است. تحقیقات بیشتری لازم است و آزمایشات بالینی برای تنس ادامه دارد.

متخصصان بهداشت گزارش داده اند که به نظر می رسد به برخی افراد کمک می کند، درصد خوب کار کردن این دستگاه به فرد بیمار و بیماری آن بستگی دارد.

تنس درمانی برای درد نیست و معمولاً فقط در صورت استفاده از دستگاه، تسکین کوتاه مدت ایجاد می کند.

با این حال، درمان به طور کلی ایمن است و شما ممکن است احساس کنید ارزش آزمایش کردن، به جای درمان های پزشکی معمول یا علاوه بر آن را دارد.

دستگاه تنس

نحوه استفاده از دستگاه تنس

اطلاعات زیر راهنمای کلی نحوه استفاده از دستگاه تنس است. شما همیشه باید از دستورالعمل های خاص سازنده پیروی کنید.

دستگاه های تنس کوچک و سبک هستند، بنابراین می توانید از آن ها هنگام کار یا حرکت استفاده کنید. می توانید آن را در جیب خود قرار دهید، به کمربند خود ببندید یا در دست بگیرید.

در طول روز می توانید از تنس برای مدت زمانی که دوست دارید استفاده کنید. نباید هنگام رانندگی، کار با ماشین آلات یا در حمام  از آن استفاده کنید.

قرار دادن پد ها

قبل از اینکه پد ها را به پوست خود متصل کنید مطمئن شوید که دستگاه خاموش است.پد ها را در دو طرف ناحیه دردناک قرار دهید و حداقل 2.5 سانتی متر (1 اینچ) از یکدیگر فاصله داشته باشند.

نباید پد ها را در این قسمت قرار دهید:

 • جلو یا کناره های گردن
 • کنار دهان و چشم ها
 • همزمان رو قفسه سینه و کمر
 • روی رگ های واریسی
 • روی ناحیه های بی حس

https://www.disns.ir/1399/07/16/%da%86%d9%86%d8%af-%d8%b1%d8%a7%d9%87%da%a9%d8%a7%d8%b1-%d8%b3%d8%a7%d8%af%d9%87-%d8%b7%d8%a8-%d8%b3%d9%86%d8%aa%db%8c-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%da%a9%d9%85%d8%b1%d8%af%d8%b1%d8%af/

روشن کردن دستگاه تنس و نتظیم قدرت

دستگاه تنس را هنگامی که پد ها را در جاهای مناسب قرار دادید روشن کتید. احساس سوزن سوزن شدن اندکی روی پوست خود احساس خواهید کرد.

دستگاه دارای یک شماره گیری است که به شما امکان می دهد تا قدرت تکانه های الکتریکی را کنترل کنید. از یک تنظیم کم شروع کنید و به تدریج آن را افزایش دهید تا احساس قوی اما راحت را حس کنید. اگر احساس سوزن سوزن شدن احساس درد و ناراحتی کرد، کمی آن را کاهش دهید.

هنگامی که احساس کردید درد شما کاهش یافته، دستگاه را خاموش کنید سپس پد ها را از روی پوست خود جدا کنید.

آیا خطرات و عوارض جانبی دارد؟

برای افراد بیشتری دستگاه تنس کاملا بی خطر است. بعضی افراد ممکن است به چسب پد حساس داشته باشند. آن ها می توانند از پد های خاص و ضد حساسیت استفاده کنند. استفاده از این دستگاه برای همه توصیه نمی شود حتما قبل از استفاده به پزشک مراجعه کنید.

ترجمه شده از سایت: ان اچ اس

جاوید عباسی

جاوید عباسی

جاوید عباسی هستم مدیر پرتال هدف مقاله نویس و حامی حقوق معلولین سعی میکنیم با نقد و بررسی مشکلات هم نوع های عزیزمان مشکلات این بخش از جامعه را به گوش مسئول عزیز برسانیم

Leave a Replay

About Me

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

Recent Posts

Follow Us

Weekly Tutorial

Sign up for our Newsletter

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit