خیانت رژیم های عربی به آرمان فلسطین

به گزارش سایت معلولین هدف به نقل از خبرگزاری مهر، «محمود الزهار» یکی از اعضای ارشد جنبش حماس در گفتگو با شبکه المسیره یمن اعلام کرد: ما خیانت رژیم‌های عربی به آرمان فلسطین را که جدیدترین آن، سفر نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی به عربستان است، محکوم می‌کنیم.

افشای خبر سفر محرمانه نخست وزیر رژیم صهیونیستی به عربستان و دیدار با محمد بن سلمان ولیعهد این کشور موجی از واکنش‌های منفی را به دنبال داشته است.

پیش از این منابع صهیونیستی فاش کردند که «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر این رژیم روز یکشنبه در سفر به عربستان سعودی در یک نشست سه جانبه مخفیانه با «مایک پمپئو» وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا و «محمد بن سلمان» ولیعهد عربستان سعودی شرکت کرده است. این نشست سه جانبه مخفیانه در شهر «نئوم» عربستان نزدیک به ۵ ساعت به طول انجامیده است.

در همین خصوص «ابو احمد فؤاد» معاون دبیرکل جبهه مردمی برای آزادی فلسطین اعلام کرد که فرایند عادی‌سازی روابط کشورها با تل آویو پس از موافقت ریاض آغاز شد.

وی در ادامه یادآور شد: در واقع پس از چراغ سبز مقامات عربستان سعودی به دیگر کشورها بود که فرایند عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی در منطقه کلید خورد. عربستان پس از دریافت دستور از ایالات متحده آمریکا، این چراغ سبز را نشان داد.

محمود الزهار در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص از سرگیری روابط میان تشکیلات خودگردان و رژیم صهیونیستی گفت: تشکیلات خودگردان فلسطین، اراده‌ای برای قطع ارتباط با تل آویو ندارد و ما بارها در این باره هشدار داده‌ایم.

الزهار همچنین به مسأله جلوگیری از ورود مواد ضروری برای درمان افراد مبتلا به کرونا به نوار غزه اشاره کرد و گفت: این اقدام یک جنایت جنگی است و نتیجه انحراف جهان عرب به شمار می‌رود.

وی بیان کرد: چنانچه این روند ادامه پیدا کند می‌توانیم پاسخ دردناکی به دشمن صهیونیستی بدهیم.

اوضاع در نوار غزه به دلیل کمبود تجهیزات پزشکی در سایه گسترش ویروس کرونا در میان شهروندان فلسطینی به شدت وخیم شده به طوری که سازمان‌های جهانی نیز در این خصوص هشدار داده‌اند.

جاوید عباسی

جاوید عباسی

جاوید عباسی هستم مدیر پرتال هدف مقاله نویس و حامی حقوق معلولین سعی میکنیم با نقد و بررسی مشکلات هم نوع های عزیزمان مشکلات این بخش از جامعه را به گوش مسئول عزیز برسانیم

Leave a Replay

About Me

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

Recent Posts

Follow Us

Weekly Tutorial

Sign up for our Newsletter

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit