حمایت و ساماندهی کودکان کار و خیابانی ضروری است

دادستان عمومی و انقلاب مرکز آذربایجان‌شرقی بر ضرورت ساماندهی کودکان کار تأکید کرد و خواستار همکاری دستگاه‌های مسئول به ویژه نیروی انتظامی و شهرداری در این ارتباط شد.

به گزارش عصرتبریز به نقل از روابط عمومی دادگستری آذربایجان‌شرقی، بابک محبوب‌علیلو در بازدید از مرکز شبانه‌روزی نگهداری کودکان کار در تبریز، تقویت و توسعه آموزش‌های فرهنگی و تربیتی با هدف جامعه‌پذیری و کاهش آسیب‌های اجتماعی در جامعه را مورد تأکید قرار داد.

وی با قدردانی از فعالیت این مرکز افزود: در این مراکز ضمن این‌که افراد خیر و دستگاه های مسئول به ویژه نهادهای حمایتی دولتی و غیر دولتی باید به تکالیف قانونی خود عمل کنند، در عین حال لازم است نسبت به گسترش آموزش‌های فرهنگی و تربیتی اهتمام شود و فعالیت‌ها تنها به نگهداری صرف محدود نباشد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز آذربایجان‌شرقی ادامه داد: مراکز نگهداری از کودکان کار به منزله نهاد خانواده تلقی می‌شود و شایسته است تا برنامه‌های آن فراتر از بحث‌های نگهداری، مولفه‌های بازسازی اجتماعی و جامعه‌پذیری همراه با ارائه الگوهای رفتاری را در بر بگیرد و با اولویت اجرا شود.

محبوب‌علیلو ادامه داد: لازمه دست‌یابی به هدف‌های تعالی این مراکز و نتیجه بخش بودن فعالیت‌های آن‌ها برقرار روابط عاطفی و صمیمی میان مددکاران و مددجویان است تا مددجو به راحتی بتواند حرف دلش را بزند.

وی با اشاره به تأثیر رفتارهای بزرگان و مسئولان در شکل‌گیری شخصیت کودکان و جوانان اهمیت و نوع رفتار مربیان و مددکاران این مراکز را مورد توجه قرار داد و گفت: با توجه به این‌که وقوع آسیب‌های اجتماعی و کودکان کار ناشی از بد رفتاری و سوء رفتار برخی خانواده‌ها است لذا سعی شود در این مراکز برنامه‌های آموزش خانواده‌های بدسرپرست هم در دستور کار قرار دهد.

وی اظهار کرد: یاری نیازمندان و اهتمام به حل مشکلات آنان براساس آموزه‌های دینی، اخلاقی دارای پاداش معنوی و اجر آخروی است و نباید از آن دریغ کنیم.

دادستان مرکز آذربایجان‌شرقی خطاب به مسئولان این مرکز یادآوری کرد: کودکان کار در دست شماها به عنوان امانت هستند باید رسم امانت‌داری را به جا بیاوریم و خدمت به آنان را فرصت و غنیمت بشماریم.

وی با اشاره به پیشگامی و حسن سابقه تبریز و آذربایجان در فعالیت‌های خیرخواهانه گفت: کمک به محرومان و نیازمندان خوشبختانه در این خطه در سال‌های اخیر به فرهنگ فراگیر و عمومی تبدیل شده و ما مصداق‌های آن را در کمک‌های مؤمنانه و مواسات و آزاد سازی زندانیان و محکومان جرائم عیر عمدی و مالی نیز کمک به محرومان را به خوبی مشاهده می‌کنیم.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز آذربایجان‌شرقی بیان کرد: اهتمام به امور خیریه در آذربایجان‌شرقی به ویژه در سال‌های اخیر آن چنان فراگیر شده که حتی مردم با فاصله‌گیری از روش‌های سنتی در اقدام ارزشمند و خداپسندانه نذورات و احسان خود را به جای شام و ناهارهای زاید به نیازمندان واقعی و مردم بی بضاعت اختصاص می‌دهند.

منبع : پایگاه خبری عصر تبریز 

جاوید عباسی

جاوید عباسی

جاوید عباسی هستم مدیر پرتال هدف مقاله نویس و حامی حقوق معلولین سعی میکنیم با نقد و بررسی مشکلات هم نوع های عزیزمان مشکلات این بخش از جامعه را به گوش مسئول عزیز برسانیم

Leave a Replay

About Me

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

Recent Posts

Follow Us

Weekly Tutorial

Sign up for our Newsletter

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit