حل بحران سوریه به نفع عراق و کشورهای همسایه است

به گزارش سایت معلولین هدف به نقل از خبرگزاری مهر، «فواد حسین» وزیر خارجه عراق در جریان دیدار با «جویل ریبورن» فرستاده رئیس جمهور آمریکا در امور سوریه در حاشیه اجلاس گفتگوی امنیتی منامه، حل و فصل بحران سوریه را به نفع عراق و سایر کشورهای همسایه خواند.

دو طرف در جریان این نشست در خصوص راههای دستیابی به یک راه حل سیاسی برای بحران سوریه بحث و تبادل نظر کردند.

وزیر خارجه عراق بیان کرد که دولت بغداد نسبت به پایان دادن به درگیری های جاری در سوریه و نهایی کردن پرونده آوارگان و مهیا کردن فضای امن برای بازگشت آنها به مناطق سکونت خود توجه دارد.

وی ادامه داد: تداوم درگیری ها در سوریه بر اوضاع امنیتی کشورهای همسایه آن تأثیر منفی می‌گذارد بنابراین، منفعت عراق و سایر کشورهای همسایه در پایان دادن به بحران سوریه است.

به تازگی نیز ایمن الصفدی وزیر خارجه اردن اعلام کرده است: حل و فصل بحران سوریه نیازمند مذاکرات سیاسی جدی است. بحران سوریه، راهکار نظامی ندارد و باید از طریق راهکار سیاسی حل و فصل شود.

جاوید عباسی

جاوید عباسی

جاوید عباسی هستم مدیر پرتال هدف مقاله نویس و حامی حقوق معلولین سعی میکنیم با نقد و بررسی مشکلات هم نوع های عزیزمان مشکلات این بخش از جامعه را به گوش مسئول عزیز برسانیم

Leave a Replay

About Me

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

Recent Posts

Follow Us

Weekly Tutorial

Sign up for our Newsletter

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit