حزب اعتدال و توسعه نوبخت را کاندیدای انتخابات ۱۴۰۰ می‌کند؟

به گزارش سایت معلولین هدف به نقل از خبرگزاری برنا، «اکبر ترکان»، از اعضای حزب اعتدال و توسعه، در پاسخ به این سوال که برنامه های این حزب برای انتخابات سال آینده چیست و آیا برای انتخابات ۱۴۰۰ کاندیدایی مستقل خواهید داشت یا ائتلافی؟ گفت: درباره کارها و برنامه های حزب اعتدال و توسعه، نوبخت صحبت می کند و غیر از او، قرار نیست بقیه صحبت کنند.

او در پاسخ به این سوال که آیا محمدباقر نوبخت کاندایدای احتمالی حزب اعتدال و توسعه است؟ افزود: خیر، صحت ندارد. بهتر است نوبخت خودش در این باره صحبت کند؛ قرار شد همه مسائل مربوط به حزب از سوی دبیرکل اعلام شود.

ترکان درباره برنامه های حزب برای انتخابات ادامه داد: هنوز درباره این مسائل گفت و گویی در حزب صورت نگرفته، حتی فرصتی برای تشکیل جلسه رخ نداده است. حتما تا ماه های آینده، جلسه و برنامه هایی خواهند داشت.

این عضو حزب اعتدال توسعه در این باره که اصولگرایان جلساتی را به صورت مجازی برگزار می کنند چرا حزب اعتدال و توسعه برگزار نمی کند؟ عنوان کرد: به این دلیل که مشخص نیست، غیراصولگراها در انتخابات تایید صلاحیت شوند همانطور که در انتخابات مجلس رخ داد. بنده از اصلاح طلبان شنیده ام که کاندیداهای آنها در هیچ حوزه انتخابیه ای، تایید صلاحیت نشدند وقتی اینها تایید صلاحیت نشوند، طبیعی است که رقابت بین اصولگرا و اصولگرا است حال چه فرقی می کند که کدام یک از آن دو برنده شوند. وقتی که رقابتِ صرف بین اصولگرایان باشد و در مقابل از اصلاح طلبان، کاندیدایی تایید صلاحیت نشود این رقابت، رقابت جامعی نیست.

مشاور پیشین رییس جمهور بیان کرد: مشارکت حداکثری مردم زمانی است که همه سلیقه های سیاسیِ وفادار به نظام، کاندیدا داشته باشند.

او در این باره که چرا برخی اصولگرایان تلاش دارند از شهادت دکتر محسن فخری زاده نیز در راستای تخریب دولت روحانی بهره ببرند؟ تصریح کرد: اینها به دنبال تسویه حساب ها هستند. یک شهید عزیزی که همه زندگی خودش را صرف تقویت انقلاب اسلامی کرده شأن آن، بسیار بالاتر از این حرف های سخیفی است که برخی سیاسیون بیان می کنند. او در مرتبه بسیار بالایی است که همه چیز خود را برای این نظام گذاشته و در تقویت نظام و نیروهای مسلح و تقویت پایه های علمی کارهای دفاعی، همه زندگی خود را صرف کرده است. از این رو بی انصافی است که در نگاه به این پدیده، اظهارات جناحی مطرح شود.

او در پایان با اشاره به تخریب ها در راستای انتخابات ۱۴۰۰ گفت: آنچه در مجلس رخ داده این گونه به نظر می رسد اگر روال در انتخابات ریاست جمهوری هم بدین گونه باشد و فقط اصولگرایان تایید صلاحیت شوند این رقابت، رقابت ناقصی است. کاندیدای مستقل هم هیچ شانسی نخواهند داشت.

جاوید عباسی

جاوید عباسی

جاوید عباسی هستم مدیر پرتال هدف مقاله نویس و حامی حقوق معلولین سعی میکنیم با نقد و بررسی مشکلات هم نوع های عزیزمان مشکلات این بخش از جامعه را به گوش مسئول عزیز برسانیم

Leave a Replay

About Me

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

Recent Posts

Follow Us

Weekly Tutorial

Sign up for our Newsletter

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit