حاکمیت جوی کم‌بارش و اغلب بدون بارش در ایران از هفته آینده به مدت یک ماه

بر اساس آخرین گزارش مرکز ملی پایش و هشدار خشکسالی از دهه سوم مهر به مدت یک ماه کشور در شرایط کم بارشی و حتی بدون بارش در بیشتر مناطق خواهد بود.

به گزارش سایت معلولین هدفو به نقل از خبرگزاری ایسنا، بارش‌های کشور طی ۱۵ روز ابتدایی مهر ماه ۱.۵ میلمتر بوده است که در مقایسه با مدت مشابه در بلند مدت ۳۲ درصد و در مقایسه با مقدار آن در دوره مشـابه سـال گذشـته ۵۶ درصـد کاهش یافته است.

بر اساس گزارش مرکز ملی پایش و هشدار خشکسالی میانگین دمای کشور طی هفته اول مهر ماه ۲۲.۸ درجه سلسیوس بوده که مشابه دمای بلندمدت کشور در همین بازه زمانی است.

بر اساس این گزارش تفاوت دمای میانگین کشور و استان‌ها در بازه زمانی اول تا ۱۴ مهر ماه نشانگر کاهش دما در بیشتر استان‌های کشور است. میانگین دمای کل کشـور در مقایسه با سال گذشته در این بازه زمانی ۲.۴ درجه سانتیگراد کاهش یافته است.

مرکز ملی پایش و هشدار خشکسالی در ادامه گزارش خود آورده است که از دهه سوم مهر به مدت حداقل یک ماه، ایران شرایط بارشی کمتر از نرمال در نواحی شمالی و غربی و اغلب بدون بارش را در سایر مناطق تجربه خواهد کرد.

میانگین دمای کشور در هفته آینده نیز به جز مناطق جنوبی و جنوب غربی، بین ۶ تا ۸ درجه سانتیگراد کمتر از نرمال خواهد بود و در دو هفته انتهایی مهر ماه دمای هوا به مقدار زیادی تعدیل می‌شود اما دما نیمه شرقی همچنان کمتر از نرمال خواهد بود.

بر این اساس دمای هوا در هفته دوم و چهارم آبان ماه به جز در جنوب شرق، در اغلب مناطق بیشتر از حد نرمال گزارش شده است.

منبع: ایسنا

جاوید عباسی

جاوید عباسی

جاوید عباسی هستم مدیر پرتال هدف مقاله نویس و حامی حقوق معلولین سعی میکنیم با نقد و بررسی مشکلات هم نوع های عزیزمان مشکلات این بخش از جامعه را به گوش مسئول عزیز برسانیم

Leave a Replay

About Me

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

Recent Posts

Follow Us

Weekly Tutorial

Sign up for our Newsletter

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit