جهاد اسلامی: تلاش‌های بین‌المللی شکست بخورد علیه اشغالگران دست به کار می‌شویم

به گزارش سایت معلولین هدف به نقل از خبرگزاری فارس، «جمیل علیان» مسئول پرونده اسرا و شهدا و یکی از اعضای ارشد جنبش جهاد اسلامی در گفت‌و‌گو با وبگاه «قدس» در ارتباط با اعتصاب «ماهر الاخرس» اسیر فلسطینی به رژیم صهیونیستی هشدار داد.
رژیم صهیونیستی در تاریخ ۲۷ جولای گذشته ماهر الاخرس را بدون محاکمه دستگیر کرد که این مسئله باعث شد او دست به اعتصاب غذا بزند. خبرگزاری «آناتولی» در این خصوص نوشت که الاخرس بیش از هفتاد روز است، اعتصاب غذا کرده است.
جمیل علیان به قدس خبر داد که ارتباطاتی با مصر، «نیکولای ملادینف» نماینده سازمان ملل متحد و برخی سازمان‌های حقوق بشری در خصوص اعتصاب ماهر الاخرس صورت گرفته است.
علیان در ادامه گفت: «در حال حاضر، در ارتباط با این مسئله به تلاش‌های بین‌المللی برای آزادی اسیر الاخرس تکیه شده است. ما در انتظار نتایج میانجیگری‌ها هستیم؛ اما شکست این تلاش‌ها به معنی دست به کار شدن مقاومت فلسطین است. به هر اتفاق بدی که برای اسیر الاخرس رخ دهد، واکنش نشان خواهیم داد».
این مقام جنبش جهاد اسلامی فلسطین همچنین تأکید کرد: «مقاومت در قبال هر وارد شدن هر گونه خدشه به زندگی الاخرس ساکت نخواهد نشست. پیام “زیاد النخاله” دبیر کل [جهاد] در این خصوص واضح بود».
علیان در ارتباط با پرونده تبادل اسرا گفت میان جنبش حماس، جهاد  و گردان‌های «عزالدین القسام» (شاخه نظامی حماس) هماهنگی کاملی وجود دارد.
او افزود که حماس به خوبی و به‌طور مثبت در این خصوص اقدام کرده است. و وعده داده است که به دور از وابستگی‌های حزبی، گروهی با مسئله اسرا برخورد داشته باشد.
علیان همچنین تأکید کرد که طرف متهم به سنگ‌اندازی در روند تبادل اسرا، اشغالگران اسرائیلی و به طور مشخص شخص «بنیامین نتانیاهو» نخست‌ وزیر این رژیم است.

منبع فارس/

جاوید عباسی

جاوید عباسی

جاوید عباسی هستم مدیر پرتال هدف مقاله نویس و حامی حقوق معلولین سعی میکنیم با نقد و بررسی مشکلات هم نوع های عزیزمان مشکلات این بخش از جامعه را به گوش مسئول عزیز برسانیم

Leave a Replay

About Me

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

Recent Posts

Follow Us

Weekly Tutorial

Sign up for our Newsletter

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit