جلسه تعیین قیمت بلیت هواپیما به تعویق افتاد

جلسه بررسی قیمت بلیت هواپیماها که قرار بود صبح امروز برگزار شود به دلیل عدم حضور مدیران بازرگانی ایرلاین‌ها لغو شد.

 

 

به گزارش سایت معلولین هدف و به تقل از باشگاه خبرنگاران جوان, قرار بود صبح امروز جلسه بررسی نهایی قیمت بلیت هواپیما با حضور وزیر راه و شهرسازی و مدیران شرکت‌های هواپیمایی برگزار شود، اما این جلسه به ظهر امروز موکول شد.

روز گذشته محمد اسلامی وزیر راه وشهرسازی اعلام کرد: سازمان هواپیمایی کشوری با حضور اعضای انجمن شرکت‌های هواپیمایی جلسه‌ای درباره قیمت بلیت هواپیما برگزار خواهد کرد و هر نتیجه‌ای در این نشست به دست بیاید ما نیز آن را می‌پذیریم.

وزیر راه و شهرسازی گفت: به هیچ وجه اجازه نمی‌دهیم شرکت‌های هواپیمایی افزایش قیمت را اعمال کنند.

رفیعی رئیس هیئت مدیره دفاتر خدمات مسافرتی در گفت‌وگو با خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران با بیان اینکه امروز مقرر شده بود در ساعت ۱۰ صبح جلسه‌ای در رابطه با قیمت بلیت هواپیما برگزار شود، افزود: متاسفانه به دلیل عدم حضور
مدیران بازرگانی ایرلاین‌ها جلسه در این ساعت لغو شد.

به گفته این مقام مسئول به نظر می‌رسد که وزیر راه و شهرسازی از صحبت‌های روز گذشته خود عقب نشینی کرده باشد.

 

 

اجازه افزایش قیمت بلیت هواپیما را نمی‌دهیم

رئیس هیئت مدیره دفاتر خدمات مسافرتی تصریح کرد: به هیچ عنوان اجازه نخواهیم داد که با این بهانه‌ها مجددا قیمت بلیت هواپیما افزایش یابد.

او توضیح داد: بعد از پیگیری‌های زیاد امروز ساعت ۲ مجددا جلسه‌ای با حضور مدیران بازرگانی ایرلاین‌ها و نمایندگان مجلس و وزیر راه وشهرسازی برگزار خواهد شد.

 

 

تعیین قیمت بلیت هواپیما فرمول خاصی ندارد

رفیعی در پاسخ به سوال خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان مبنی بر اینکه آیا تعیین شدن قیمت بلیت هواپیما فرمول خاصی دارد، افزود: به هیچ عنوان قیمت بلیت هواپیما فرمول خاصی ندارد و تنها براساس عرضه و تقاضا تعیین می‌شود.

گفتنی است، موضوع افزایش قیمت بلیت هواپیما از چند روز پیش واکنش‌های بسیار زیادی را به دنبال داشت به طوری که نمایندگان مجلس و همچنین شورای رقابت برای رسیدگی به این موضوع ورود کرده‌اند.

براساس این گزارش شب گذشته هم اسلامی درباره قیمت گذاری بلیت هواپیماها گفت: نفس قیمت گذاری وظیفه دولت نیست و طبق قانون، قیمت با عرضه و تقاضا تعیین می‌شود.

او ادامه داد: در این شرایط با یک اقدام هیجانی نمی‌توان قیمت‌ها را تعیین کرد. سازمان هواپیمایی کشوری باید جلساتی را برگزار کند و ما جمع بندی و نتایج بررسی‌ها را ببینیم و به یک نتیجه نهایی برسیم.

اسلامی ادامه داد: بر اساس آن چیزی که اعلام شده، تغییر قیمت‌ها در اول آبان ماه فعلا متوقف شده است تا نتیجه نهایی بعد از بررسی‌های بیشتر اعلام شود.

وزیر راه و شهرسازی گفت: ما اگر بخواهیم به صورت هیجانی و بر اساس حباب ارز تصمیم بگیریم واقعا همه چیز متاثر می‌شود ولی الان زمان تغییر و تصمیم گیری در این بخش نیست.

کلام آخر اینکه دستور وزیر راه و شهرسازی برای لغو افزایش قیمت بلیت هواپیما تاثیر بسیار زیادی برای برقراری آرامش در این حوزه داشت که امیدواریم با برگزاری جلسه امروز همچنان این دستور به قوت خود باقی بماند.

 

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

جاوید عباسی

جاوید عباسی

جاوید عباسی هستم مدیر پرتال هدف مقاله نویس و حامی حقوق معلولین سعی میکنیم با نقد و بررسی مشکلات هم نوع های عزیزمان مشکلات این بخش از جامعه را به گوش مسئول عزیز برسانیم

Leave a Replay

About Me

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

Recent Posts

Follow Us

Weekly Tutorial

Sign up for our Newsletter

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit