جزئی از میوه‌های موجود در بازار قاچاق است!

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره بار تهران گفت: درصد بسیار جزئی از میوه‌هایی که در سطح شهر فروخته می‌شوند، قاچاق است که قاطعانه نیز با آن‌ها برخورد می‌شود.

 

به گزارش سایت معلولین هدف و به تقل از باشگاه خبرنگاران جوان, اسدلله کارگر رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره بار تهران در گفت وگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان درباره وجود میوه‌های قاچاق در واحد‌های صنفی اظهار کرد: قاچاق انواع میوه به کشور به میزان بسیار محدودی انجام می‌گیرد و بعضا در برخی فروشگاه‌ها و واحد‌های صنفی نیز عرضه می‌شوند.

وی افزود: وجود برخی انواع میوه قاچاق در واحد‌های صنفی ممنوع است و در صورت مشاهده و ثبت شکایت با آن‌ها برخورد می‌شود.

 

به گفته رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره بار تهران؛ شرط برخورد با واحد‌های متخلف، دارا بودن جواز کسب از سوی اتحادیه است.

کارگر با ذکر این مطلب که امکان واردات ۴ نوع میوه از مبادی قانونی به کشور وجود دارد، ادامه داد: این چهار میوه شامل موز، آناناس، نارگیل و انبه است که عمدتا از کشور‌های آسیای شرقی به کشور وارد می‌شوند.

وی بیان کرد: میوه‌هایی که به کشور قاچاق می‌شوند نیز عمدتا ۴ مورد ذکر شده اند و مواردی دیگر به کشور قاچاق نمی‌شود چراکه گران‌تر از موارد داخلی تمام می‌شود و صرفه اقتصادی برای خریداران ندارد.

 

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

جاوید عباسی

جاوید عباسی

جاوید عباسی هستم مدیر پرتال هدف مقاله نویس و حامی حقوق معلولین سعی میکنیم با نقد و بررسی مشکلات هم نوع های عزیزمان مشکلات این بخش از جامعه را به گوش مسئول عزیز برسانیم

Leave a Replay

About Me

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

Recent Posts

Follow Us

Weekly Tutorial

Sign up for our Newsletter

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit