تمامی مشکلات معلولین از نظر تردد

مشکلات تردد معلولین

معلولین ویلچر نشین مشکلات زیادی از نظر تردد دارند. آنها از جاهایی که پله دارد محروم هستند. باید تمام مکان ها را برای معلولین مناسب سازی کنند تا آنها نیز بتوانند به جاهایی که دوست دارند به راحتی بروند. یکی از وظایف مسئولان شهری مناسب سازی شهر ها است.

مناسب سازی مکان ها برای معلولین

با امکانات توانبخشی می توانیم زندگی راحتی را برای معلولین فراهم بسازیم. با کار ها مختلفی می توانیم مکان هایی که معلولین نمی توانند بروند را مناسب سازی کنیم. یک از کار هایی که می توانیم انجام بدیم گذاشتن رمپ کنار پله ها است. با این کار معلولین می توانند به جاهایی که پله دارند بروند. اما نباید شیب رمپ ها زیاد باشد. در مکان هایی مانند پاساژ ها که پله دارند باید آسانسور بگذارند. اما فقط معلول از آن آسانسور ها استفاده کنند، چون اگر مردم های عادی از آسانسور ها استفاده کنند امکان زیادی دارد که آسانسور ها خیلی زود خراب شوند. فراهم ساختن شرایط حضور معلولین در جامعه و انجام فعالیت‌ های مختلف یکی از مهمترین حقوق شهروندی جامعه محسوب می شود.

وسایل حمل و نقل معلولین

یکی از وسیله های عمومی برای حمل و نقل معلولین قطار شهری یا همان مترو است. تمامی ایستگاه های مترو پله دارند برای همین معلولین ویلچر دار نمی توانند از مترو استفاده کنند. باید تمامی ایستگاه های مترو را برای معلولین مناسب سازی کنند. باید آسانسور یا رمپ برای رفت و آمد معلولین بگذارند. با گذاشتن آسانسور علاوه بر معلولین افراد سالمند نیز می توانند از مترو استفاده کنند. یکی دیگر از وسایل حمل و نقل معلولین اتوبوس های بی آر تی است. ایستگاه های این اتوبوس ها برای معلولین ویلچر دار مناسب سازی شده اند. تمامی این اتوبوس ها رمپ دارند، ولی بسیاری از رمپ ها باز نمی شوند که معلولین به راحتی سوار اتوبوس شوند.

رمپ هایی که شیب زیادی دارند

در جاهایی که برای راحتی معلولین رمپ می گذارند بعضی از آنها شیب زیادی دارند. رمپ هایی که شیب زیادی دارند مسلما به تنهایی یک معلول نمی تواند عبور کند. گاهی اوقات شیب رمپ ها انقدر زیاد می شود که باید چند نفر به معلول کمک کنند تا از روی آن عبور کند. باید رمپ ها شیب کمی داشته باشند تا معلول به تنهایی بتواند از روی رمپ ها عبور کند.

جاوید عباسی

جاوید عباسی

جاوید عباسی هستم مدیر پرتال هدف مقاله نویس و حامی حقوق معلولین سعی میکنیم با نقد و بررسی مشکلات هم نوع های عزیزمان مشکلات این بخش از جامعه را به گوش مسئول عزیز برسانیم

Leave a Replay

About Me

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

Recent Posts

Follow Us

Weekly Tutorial

Sign up for our Newsletter

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit