تلاش می‌کنیم اصلاح ساختار بودجه به لایحه دخل و خرج ۱۴۰۰ برسد

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: تاکنون اقداماتی برای اصلاح ساختار بودجه در این کمیسیون انجام شده و تلاش ما آن است که این اصلاحات در لایحه بودجه ۱۴۰۰ اعمال شود.

 

 

به گزارش خبرگزاری هدف و به نقل از خبرگزاری مهر : محمد مهدی مفتح در گفتگو با خبرنگار مهر درباره آخرین وضعیت اصلاح ساختار بودجه، اظهار داشت: تلاش ما آن است که بودجه سال ۱۴۰۰ با رعایت ملاحظاتی در اصلاح ساختار بودجه به مجلس شورای اسلامی ارائه شود.

وی بیان کرد: از زمانی که مجلس یازدهم تشکیل شده است، ما در کمیسیون برنامه و بودجه یکی از مهمترین وظایف خودمان را در رابطه با اصلاح ساختار بودجه تعریف کردیم.

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بر این اساس کمیته‌ای در کمیسیون برنامه و بودجه مجلس برای اصلاح ساختار بودجه تشکیل شد که تاکنون جلسات مفصل و متعددی را برگزار کرده اند و در این کمیته، اقدامات سازمان برنامه و بودجه و مرکز پژوهش‌ها برای اصلاح ساختار بودجه مطالعه و بررسی شده است.

مفتح یادآور شد: در نهایت یک طرح مقدماتی با ۱۴ محور تهیه شد تا اصلاحات بودجه سال آینده بر مبنای این محورها انجام شود. این طرح مقدماتی با حضور رئیس و کارشناسان سازمان برنامه و بودجه و مسئولان مرکز پژوهش‌ها و دیوان محاسبات مورد بررسی قرار گرفت.

نماینده مردم تویسرکان اظهار داشت: در نهایت قرار بر این شد که یک سری اصلاحات در این طرح مقدماتی انجام شود و به همین دلیل این طرح به کمیته اصلاح ساختار بودجه ارجاع شد تا بررسی‌های دقیق‌تری روی آن انجام شود.

وی تصریح کرد: از مهمترین محورهایی که در طرح مقدماتی اصلاح ساختار بودجه آمده، این است که معافیت‌های مالیاتی کاهش یافته و از آن سو درآمدهای مالیاتی افزایش یابد.

 

منبع : خبرگزاری مهر

جاوید عباسی

جاوید عباسی

جاوید عباسی هستم مدیر پرتال هدف مقاله نویس و حامی حقوق معلولین سعی میکنیم با نقد و بررسی مشکلات هم نوع های عزیزمان مشکلات این بخش از جامعه را به گوش مسئول عزیز برسانیم

Leave a Replay

About Me

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

Recent Posts

Follow Us

Weekly Tutorial

Sign up for our Newsletter

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit