تردیدهای جدی درباره بازگشت آمریکا به برجام وجود دارد/ انتقام ترور “فخری‌زاده” قطعی است| گفت‌وگو با حمیدرضا آصفی

به گزارش سایت معلولین هدف به نقل از خبرگزاری تسنیمT حمیدرضا آصفی، سخنگوی وزارت خارجه در دولت اصلاحات با اشاره به ترور شهید فخری زاده، گفت: در موضوع، ترور شهید فخری زاده، آنچه روشن و مسلم است نقش رژیم صهیونیستی است.

وی با اشاره به محتوای پیام تسلیت مقام معظم رهبری، گفت: مقام معظم رهبری در پیام تسلیت خود تصریح کردند که باید برخورد با “عاملان” و “عامران” این جنایت در دستور کار قرار بگیرد؛ این مهم نشان می دهند که ممکن است در موضوع ترور شهید فخری زاده، “عامل” با “آمر” متفاوت باشد یعنی ممکن است آمر، رژیم صهیونیستی و عامل عوامل خودفروخته و منافقین باشد.

آصفی با بیان اینکه، ترور شهید فخری زاده با هدف، هدف قراردادن مولفه های قدرت انقلاب اسلامی بود، تصریح کرد: اقتدار علمی، قدرت نظامی و دفاعی از مولفه های اصلی اقتدار انقلاب اسلامی است که دشمنان ما همواره از آن بیم داشته اند؛ تردیدی نیست که دشمن در این هدف، موفق نبوده است، چرا که امثال شهید فخری زاده، بستر را برای اندیشمندان و جوانان متخصص فراهم کرده اند و با ترور شهید فخری زاده این مسیر قطعا به بن نخواهد رسید. همانطور که در شهادت دیگر شهدای هسته ای این مسیر متوقف نشده بود.

سخنگوی وزارت خارجه دولت اصلاحات با اشاره به ترور دانشمندان هسته ای در دهه هشتاد، گفت: تصور و باور دشمن این بود که آن ترورها، ملت ایران را از حق هسته ای شدن محروم خواهد کرد اما همه دنیا دیدیند که این مسیر متوقف شدنی نیست.

وی با بیان اینکه، از دست دادن شهید فخری زاده قطعاً خسرانی برای جامعه علمی کشور است،گفت: طبیعی است که پرکردن جای خالی شهید فخری زاده کار آسانی برای دانشمندان ایرانی نیست اما واقعیت این است شهیدفخری زاده ها در کشور تکثیر شده اند و قاعدتاً مطالبه مقام معظم رهبری مبنی بر ادامه یافتن راه شهید فخری زاده با حضور شاگردان و دیگر دانشمندان کشور محقق خواهد شد.

آصفی همچنین گفت: دو برابر کردن بودجه مجموعه شهید فخری زاده اقدام ارزشمندی برای پاسخ به دشمن بود و باید با تمام توان، مسیر طی شده شهید فخری زاده با سرعت و شتاب بیشتری ادامه داشته باشد.

وی با بیان اینکه، ترور شهید فخری زاده می تواند اقدامی برای سخت تر کردن شرایط بایدن در مواجهه با ایران باشد، گفت: فشار حداکثری ترامپ برای تسلیم کردن ملت ایران با شکست همراه بوده است و طبیعی است که  ترامپ تمایل ندارد که بایدن شرایط بهتری از او برای مذاکره با ایران داشته باشد؛ ترور شهید فخری زاده و اقداماتی از این قبیل می تواند در هفته های پایانی دولت ترامپ برای وی خوشایند باشد به همین دلیل است که برخی رسانه های غربی مطرح کردند که ترور شهید فخری زاده می تواند با همکاری و توافق آمریکا و رژیم صهیونیستی باشد.

وی افزود: گرچه ترامپ قصد دارد بازگشت بایدن به برجام را سخت تر کند اما کسانی که تصور می کنند ترور شهید فخری زاده مانعی برای بازگشت آمریکا به برجام است باید بدانند که به نظر نمی رسد بازگشت آمریکا به برجام بدون هیچ پیش شرط و لغو همه تحریم ها، قطعی باشد و ممکن است درباره این مهم تردیدی های جدی وجود داشته باشد چرا که جمهوری اسلامی لغو تمام تحریم ها و طرح نکردن هیچ پیش شرطی از سوی آمریکا را لازمه بازگشت آمریکا به برجام می داند. البته اینها مسائلی است که به مروز زمان می توان درباره آن قضاوت دقیق تری کرد و اکنون نمی توان نظر نهایی داد.

سخنگوی وزارت خارجه دولت هفتم و هشتم در پاسخ به این سوال درباره ضرورت انتقام از عاملان ترور شهید فخری زاده، گفت: انتقام قطعی است و باید انتقام بگیریم و درباره اصل انتقام هیچ تردیدی وجود ندارد اما انتقام میدانی باید با تدبیر باشد، انتقام باید طوری باشد که عاملان ترور شهید فخری زاده را به اهداف از پیش طراحی شده شان، نرساند.

جاوید عباسی

جاوید عباسی

جاوید عباسی هستم مدیر پرتال هدف مقاله نویس و حامی حقوق معلولین سعی میکنیم با نقد و بررسی مشکلات هم نوع های عزیزمان مشکلات این بخش از جامعه را به گوش مسئول عزیز برسانیم

Leave a Replay

About Me

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

Recent Posts

Follow Us

Weekly Tutorial

Sign up for our Newsletter

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit