تداوم تکمیل محتوای خانه موزه شیخ محمد خیابانی

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان‌شرقی از تداوم تکمیل محتوای خانه موزه شیخ محمد خیابانی خبر داد.

 

به گزارش سایت معلولین هدف  و به نقل از عصرتبریز، احمد حمزه‌زاده صبح امروز از خانه موزه شیخ محمد خیابانی در تبریز بازدید کرد. وی در این بازدید ضمن پاسداشت یاد و خاطره این شهید والامقام، به تداوم تکمیل خانه موزه شیخ محمد خیابانی اشاره کرد و گفت: خانه موزه شیخ محمد خیابانی به طور رسمی فعالیت خود را در فاز نخست از سال گذشته آغاز کرده است و در حال حاضر نیز اقدامات لازم از جمله آماده‌سازی بخش نمایش فیلم کوتاه در مورد شیخ محمد خیابانی برای گروه‌های بازدیدکننده توسط امور موزه‌های استان در راستای تکمیل محتوای آن در حال انجام است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان‌شرقی در ادامه مشارکت مردمی، مجموعه‌داران خصوصی و سازمان‌های نگه‌داری از اسناد تاریخی را در تکمیل محتوای این خانه موزه ضروری دانست و گفت: در غنی‌سازی محتوای موزه‌های استان همواره مشارکت‌های مردمی و مجموعه‌داران خصوصی نقش بسزایی داشته است که در راستای تکمیل محتوای پژوهشی و نمایشی خانه موزه شیخ محمد خیابانی نیز از مردم و مجموعه‌داران محترم خواستاریم تا آثار مرتبط خود با این شهید والا مقام را برای نمایش در این موزه به اشتراک بگذارند تا زمینه مناسب برای معرفی و آشنایی با شخصیت، اقدامات و آثار او بیش از پیش فراهم شود.

حمزه‌زاده با اشاره به همکاری موزه در راستای کنگره بین‌المللی بزرگداشت شیخ محمد خیابانی گفت: در سال جاری شاهد برگزاری کنگره بین‌المللی بزرگداشت یکصدمین سالگرد شهادت شیخ محمد خیابانی در تهران و تبریز خواهیم بود که در راستای پیشبرد اهداف این کنگره دبیرخانه آن در خانه موزه خیابانی مستقر شده است و اقدامات لازم برای برگزاری هر چه باشکوه‌تر این کنگره به صورت مشترک با این اداره کل در حال انجام است.

 منیع : پایگاه خبرگزاری عصر تبریز 

 

جاوید عباسی

جاوید عباسی

جاوید عباسی هستم مدیر پرتال هدف مقاله نویس و حامی حقوق معلولین سعی میکنیم با نقد و بررسی مشکلات هم نوع های عزیزمان مشکلات این بخش از جامعه را به گوش مسئول عزیز برسانیم

Leave a Replay

About Me

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

Recent Posts

Follow Us

Weekly Tutorial

Sign up for our Newsletter

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit