تجهیزات آب درمانی (قسمت 2)

تردمیل زیر آب

پیشرفته ترین تجهیزات آب درمانی موجود در بازار، تردمیل زیر آب است. تردمیل زیر آب را می توان در کف استخر جاسازی کرد. هنگامی که تردمیل زیر آب در کف جاسازی می شود، این فرد را قادر می سازد تا در شرایط جاذبه متغیر، تمرینات ثابت و قدم زدن را انجام دهد، که این امر طیف وسیعی از امکانات درمانی را برای درمانگر ایجاد می کند. علاوه بر این، با تغییر سرعت به طور تصادفی، می توان تنوع راه رفتن را آموزش داد.

تجهیزات آب درمانی

 

دوچرخه زیر آب

یکی دیگر از تجهیزات بسیار متنوع آب درمانی، دوچرخه زیر آب است. این دوچرخه زیرآبی مانند یک مربی خانگی مستقر در آب کار می کند و از ویژگی های منحصر به فرد آب برای ایجاد مقاومت استفاده می شود. درمانگر می تواند با این دوچرخه فرد را مقاوم تر بسازد. با توجه به خصوصیات منحصر به فرد مکانیسم مقاومت متغیر، از دوچرخه زیر آب می توان در هر مرحله از روند توانبخشی استفاده کرد.

تجهیزات آب درمانی

تجهیزات آب درمانی، مسیر مانع برای ایجاد تعادل

با استفاده از یک مسیر موانع زیر آبی، می توان یک مدار موانع زیر آب بسیار چالش برانگیز ایجاد کرد و افراد می توانند در مورد توانایی کنترل تعادل فعال و واکنشی آموزش ببینند. مسیر موانع زیرآبی شامل موارد مختلفی است: تیرهای تعادل، موانع زیر آب و تخته های متحرک. پیشگیری از سقوط یک موضوع مهم برای جمعیت سالمندان و همچنین بیمارانی است که دارای شرایط عصبی، روماتیسمی یا ارتوپدی هستند. معمولاً، این بیماران با استفاده از یک دوره مانع زمینی آموزش می بینند، تا عیب های خود را برطرف کنند تا از سقوط کردن در آب جلوگیری شود.

تجهیزات آب درمانی

حمام و استخر های کوچک برای آب درمانی

تجهیزات آب درمانی غیرفعال شامل حمام ها و استخرهای کوچکتر است. برخی از حمام های آب درمانی غیر فعال از نظر اندازه و شکل با حمام معمولی خانگی قابل مقایسه هستند. این حمام ها می توانند مجهز به عملکردهای زیادی باشند تا بدن را تحریک کنند تا جریان خون جریان یابد، به عنوان مثال:

  • ماساژ زیر آب
  • جریان الکترو گالوانیک از طریق آب
  • حباب و ارتشاعات

https://www.disns.ir/1399/10/30/%d8%a2%d8%a8-%d8%af%d8%b1%d9%85%d8%a7%d9%86%db%8c/

تفاوت بین آب درمانی فعال و غیر فعال

در هیدروتراپی غیر فعال فرد در آب غوطه ور است. با استفاده از تجهیزات هیدروتراپی ورزش می کنند. آب درمانی غیر فعال به دو قسمت کلاسیک و مدرن تقسیم می شود. آب درمانی کلاسیک بیشتر شامل افرادی می شود که در حمام ساکن هستند و در آب گرم خیس می شوند و آرام می شوند. در آب درمانی مدرن، از انواع آب ها سرد، گرم، یخ و داغ اسفاده می شود.

در آب درمانی درمانی فعال، افراد از سیستم خروجی حرکتی خود استفاده می کنند: استفاده از عضلات برای ایجاد نیرو. در کل هر دو بسیار پر کاربرد هستند.

ترجمه شده از سایت: Ewac Medical

جاوید عباسی

جاوید عباسی

جاوید عباسی هستم مدیر پرتال هدف مقاله نویس و حامی حقوق معلولین سعی میکنیم با نقد و بررسی مشکلات هم نوع های عزیزمان مشکلات این بخش از جامعه را به گوش مسئول عزیز برسانیم

Leave a Replay

About Me

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

Recent Posts

Follow Us

Weekly Tutorial

Sign up for our Newsletter

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit