تجلیل از پژوهشگران برتر گلستان

به گرازش سایت معلولین هدف و به نقل از ایسنا آئین اختتامیه هفته پژوهش و فناوری استان گلستان عصر امروز با حضور جمعی از مدیران و پژوهشگران، در سالن خلیج‌فارس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان برگزار شد.

استاندار گلستان در این مراسم گفت: پژوهشگران باید اولویت‌های پژوهشی را تشخیص و پژوهش خود را به خدمت کشاورزی، صنعت و دیگر موضوعات درآورند.

هادی حق‌شناس تصریح کرد: اگر پژوهشگران اولویت پژوهش‌های خود را در راستای حل ریشه‌ای مسائل و مشکلات موجود در جامعه قرار دهند، قطعاً شاهد آینده بهتری برای زندگی مردم خواهیم بود.

وی با اشاره به اهمیت مسئله محوری، گفت: باید به دانش آموزان و دانشجویان طرح سؤال را بیاموزیم و به آنها آموزش دهیم که با مسئله محوری می‌توانند در رفع چالش‌ها مؤثر باشند.

 

رئیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان نیز در این مراسم گفت: امسال نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی، فناوری و فن بازار استان برای اولین بار به‌صورت مجازی برگزار شد.

علی نجفی نژاد بیان کرد: بیش از ۲۰۰ برنامه علمی از جمله نشست‌های تخصصی، میزگردهای علمی، کارگاه‌های آموزشی و غیره در سطوح درون دانشگاهی، استانی، ملی و بین‌المللی برنامه‌ریزی شده که از ابتدای هفته پژوهش آغاز شده و تا پایان آذرماه ادامه دارد.

وی با اشاره به ترور شهید دکتر فخری زاده، گفت: ترور و حذف فیزیکی دانشمندان کشور نشان‌دهنده پیشرفت چشمگیر علمی ما بوده که دشمنان به دنبال متوقف کردن این حرکت عظیم هستند اما آنها باید بدانند که شهادت یک نفر، نمی‌تواند خللی در این روند ایجاد کنند.

 

در ادامه مراسم از پژوهشگران و فناوران برتر استان معرفی و تجلیل شدند.

در بخش پژوهشگران برتر و در گروه پزشکی، پیراپزشکی و دامپزشکی از دکتر «زهرا عرب باقرانی»، دکتر «مجتبی رئیسی» و دکتر «مرتضی اولاد نبی دوزین» از دانشگاه علوم پزشکی گلستان، در گروه کشاورزی و منابع طبیعی از دکتر «سیدحسین حسینی فر» و دکتر «علیرضا صادقی ماهونک» از دانشگاه منابع طبیعی گرگان، در گروه علوم پایه از دکتر «سیدعلی اکبر هدایتی» از دانشگاه منابع طبیعی گرگان و «سکینه علیجان پور» از دانشگاه گنبد، در گروه فنی و مهندسی از دکتر «امیراحمد دهقانی» از دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان و دکتر «امیر بابایی» از دانشگاه گلستان، در گروه علوم انسانی دانشگاه‌ها از دکتر «علی درخشانی» از دانشگاه گلستان، در گروه علوم انسانی دستگاه‌های اجرایی از «عزت اله زمانی» از نیروی انتظامی گلستان و همچنین دکتر «محمد اسماعیل اسدی» از مرکز تحقیقات کشاورزی گلستان به‌عنوان پژوهشگر اثربخش بخش طرح “تحقیق، ترویج و توسعه کشاورزی و حفاظتی و کشت روی سامانه بسترهای بلند” تقدیر به عمل آمد.

در بخش فناوران برتر استان از مهندس «سیدحامد نبوی» از شرکت تعاونی سپیدتن پرنیان مستقر در پارک علم و فناوری گلستان و در بخش دانش آموزان برتر از «بال تکین ایری» و «اسراء اسفندیاری» در مقطع متوسطه اول و «ایمان پسرکلو» در مقطع ابتدایی تقدیر شد.

راحله افسر

راحله افسر

کارشناس مربیگری ورزشی مربی آمادگی جسمانی مربی وداور بوچیا فعال درامورمعلولین

Leave a Replay

About Me

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

Recent Posts

Follow Us

Weekly Tutorial

Sign up for our Newsletter

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit