اوحدی: سازمان برنامه‌وبودجه در رفع مسائل خانواده شهدا حامی بنیاد شهید است

معاون رییس جمهوری گفت: مدیریت سازمان برنامه و  بودجه انصافا از درخواست‌های بنیاد شهید جهت رفع مشکلات و معوقات حقوقی خانواده معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران حمایت کرده و منابع بودجه‌ای خوبی برای رفع کمبودها پیش بینی و تخصیص داده است.

به گزارش  سایت معلولین هدف و به نقل از حوزه ایثار و شهادت ایرنا، سعید اوحدی عصر دوشنبه با حضور در جمع ورزشکاران جانباز در مجموعه فرهنگی ورزشی بقیه الله تهران اظهار کرد: توفیق بزرگی نصیب بنده و همراهان شد که در خدمت جانبازان و شاهد اجرای برنامه ها و سخنان شما عزیزان باشیم.

وی با بیان اینکه جانبازان با تمام وجود برای حفظ اسلام و ایران و مقاصد جمهوری اسلامی تلاش و ایثار و فداکاری کردند، ادامه داد: مسائلی که جانبازان در این مراسم گفتند پیگیری می شود و مجموعه های ورزشی در حوزه ورزش جانبازان باید بیشتر خدمات بدهند.

رییس بنیاد شهید گفت: در جلسه معاونین مصوب شد مسائل حوزه تربیت بدنی در حوزه معاونت آموزشی و فرهنگی دنبال شود و در زمینه منابع مالی مشکلی نداریم و معاونت اداری مالی هم برای تکمیل این مجموعه فرهنگی و ورزشی اقدامات لازم را انجام دهد.

اوحدی تاکید کرد: باید مسابقات و برنامه های ورزشی فراگیر برای جانبازان، چه در تهران و چه در شهرستانهای سراسر کشور برنامه ریزی شود.

وی با بیان اینکه در حوزه ورزش و درمان ایثارگران باید کارگروه های بیشتری فعال شود، افزود: مسائل باید در آسایشگاه های جانبازان مثل آسایشگاه شهید بهشتی حل و فصل شود و خدمات بیشتری به جانبازان عزیز ارائه شود.

رییس بنیاد شهید گفت: مدیریت و مجموعه سازمان برنامه و بودجه برای حل مسائل مریوط به خانواده شهدا و ایثارگران انصافا حمایت جدی کرده و منابع بودجه ای خوبی برای رفع کمبودها پیش بینی و تخصیص داده است .

اوحدی با بیان اینکه داشتن بیمه تکمیلی حق مسلم خانواده شاهد و ایثارگران است، تصریح کرد: اجازه نمی دهیم کسی حق این عزیزان را ضایع کند.

وی، دریافت و رساندن حق و حقوق خانواده شهدا به آنها را وظیفه بنیاد شهید دانست و گفت: ۹۵ میلیارد تومان در ابتدای سال ۹۹ برای چهار ماه اول بیمه تکمیلی تخصیص داده شده و پس از آن از سازمان برنامه و بودجه، ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان برای حل مسائل و مشکلات درمانی و بیمه تکمیلی خانواده های ایثارگران دریافت کردیم که هزینه می شود.

معاون رییس جمهوری تاکید کرد: مطمئن باشید با افتخار بنیاد شهید و امور ایثارگران برای حل مسائل جانبازان و ایثارگران و خانواده های شاهد در تمامی مسائل تلاش خواهد کرد.

اوحدی با اشاره به قرار داشتن در دهه آخر صفر و ایام رحلت پیامبر اکرم شهادت امام حسن مجتبی و امام رضا (ع) گفت: خداوند به جانبازان به عنوان شهدای زنده به قول رهبری عزیز و خانواده شهدا که پای کار انقلاب اسلامی ایستادگی کردند و در این تهدیدات گسترده باعث افتخار ایران اسلامی شدند، اجر فراوان عطا کند.

رییس بنیاد شهید در این مراسم از قهرمانان و ورزشکاران جانباز با اهدای لوح سپاس تجلیل کرد.

معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید نیز در این مراسم گفت: این دیدار با شهیدان زنده و جانبازان عزیز بوده و انشالله بتوانیم مشکلات را مرتفع کنیم.

سردار یعقوب سلیمانی با بیان اینکه بنیاد شهید حامی شما جانبازان است و در پی تحول در امور جانبازان هستیم، گفت: ورزش میان جانبازان نشاط و شادابی و سلامتی را در ایثارگران و خانواده های آنها ایجاد می کند و هزینه در این مسیر با توجه به افزایش سن جانبازان بسیار ضروری است.

وی گفت: در هفته آتی ما میزبان جانبازان و خانواده های آنها در مجتمع آموزشی خواهیم بود تا در یک دورهمی با اجرای برنامه های فرهنگی و آموزشی در خدمت خانواده ها به ویژه همسران و فرزندان جانبازان و ایثارگران باشیم.

ملک محمد نجفی معاون اداری و مالی و عبدالرضا عباسپور معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز در این مراسم حضور داشتند و سخنان جانبازان درباره مشکلات جانبازان را شنیدند و دستوراتی برای مرتفع شدن مشکلات دادند. جانبازان قهرمان، برادران اسد زاده، مسعودی، ابوطالبی، شایسته و منصوری از اعضای هیات مدیره باشگاه ورزشی جانبازان شهید تهران درباره فعالیت های ورزشی و مسابقات جانبازان آماری ارائه کردند.

در حاشیه این مراسم، یکی از مداحان در مرثیه شهدای کربلا اشعاری قرائت کرد و مرشد ورزش باستانی و پهلوانی با قرائت ذکر «یاعلی» ورزشکاران باستانی‌کار جانباز را به انجام حرکات ورزشی واداشت. ورزشکاران باشگاه ورزش جانبازان شهید تهران در رشته های بسکتبال و باستانی در این مراسم حضوری فعال داشتند.

منبع:ایرنا

جاوید عباسی

جاوید عباسی

جاوید عباسی هستم مدیر پرتال هدف مقاله نویس و حامی حقوق معلولین سعی میکنیم با نقد و بررسی مشکلات هم نوع های عزیزمان مشکلات این بخش از جامعه را به گوش مسئول عزیز برسانیم

Leave a Replay

About Me

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

Recent Posts

Follow Us

Weekly Tutorial

Sign up for our Newsletter

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit