امیرعبداللهیان: فرصت نهایی برای بازگشت طرف‌های برجامی به تعهدات رو به پایان است

به گزارش سایت معلولین هدف به نقل از  خبگزاری فارس، حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رییس مجلس شورای اسلامی عصر امروز (چهارشنبه، 19 آذرماه) با لوان جاگاریان سفیر فدراسیون روسیه در تهران دیدار و گفت و گو کرد.

امیرعبداللهیان در این دیدار با بیان اینکه خوشبختانه تهران و مسکو در مسیر عملی روابط راهبردی قدم های مستحکمی را بر می دارند، گفت: روابط پارلمانی، سیاسی و اقتصادی دو کشور رو به رشد بوده و توسعه روابط فرهنگی زیربنای مناسبی برای تقویت همه جانبه همکاری ها است.

وی ادامه داد: علاوه بر رفتار خصمانه آمریکا، سه کشور اروپایی (فرانسه، آلمان و انگلیس) نیز در مقابل مردم ایران بدعهدی کرده و در عمل از تعهدات خود در توافق هسته ای حفاظت نکرده اند که در این راستا بیانیه اخیر آنها نیز تکرار ناشایست بدعهدی ها است.

امیرعبداللهیان در ادامه با بیان اینکه قانون مصوب مجلس شورای اسلامی با عنوان اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها فرصت نهایی برای بازگشت طرف های برجامی به تعهدات را تعیین کرده که رو به پایان است، گفت: چین و روسیه در مسیر مقابله با تحریم های یکجانبه آمریکا تلاش سازنده ای دارند.

دستیاور ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل در پایان خاطرنشان کرد: آمریکا باید بین سخن آشفته و دشمنی و یا رفتار عملی سازنده و احترام کامل به حقوق ملت ها، یکی را انتخاب کند؛ دوران هژمونی آمریکا بر جهان به سرعت رو به افول است.

سفیر روسیه در تهران: نوع همکاری ایران و روسیه الگویی سازنده در منطقه است

لوان جاگاریان نیز در این دیدار روابط تهران و مسکو را راهبردی دانست و گفت: اقدام آمریکا در اعمال تحریم های ضد انسانی علیه کشورها اعتبار کاخ سفید را بیش از پیش از میان برده است.

وی ادامه داد: روابط سیاسی و پارلمانی دو کشور ایران و روسیه روند اطمینان بخشی دارد و دو طرف برای توسعه هر چه بیشتر آن تلاش می کنیم.

سفیر روسیه در تهران در پایان خاطرنشان کرد: خوشبختانه همکاری ایران و روسیه در منطقه به الگویی سازنده برای سایر طرف ها تبدیل شده است.

جاوید عباسی

جاوید عباسی

جاوید عباسی هستم مدیر پرتال هدف مقاله نویس و حامی حقوق معلولین سعی میکنیم با نقد و بررسی مشکلات هم نوع های عزیزمان مشکلات این بخش از جامعه را به گوش مسئول عزیز برسانیم

Leave a Replay

About Me

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

Recent Posts

Follow Us

Weekly Tutorial

Sign up for our Newsletter

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit