امروزه جریان رسانه‌ای بر طبل جنگ می‌کوبد

به گزارش سایت معلولین هدف  به نقل از خبر گزاری ایرنا وی با بیان ظرفیت های نزدیکی دو کشور گفت: حتی تهدیدهای دو کشور همچون افراطی گری، تحریم و رفتار دوگانه غرب به ویژه آمریکا  مشترک است.

نقش رسانه ها هروز بیشتر می شود و نقش زیادی در شناخت مردم از جریان‌ها دارند. رسانه ها نقش زیادی می توانند برای نزدیکی ملت ها با یکدیگر و حتی امنیت جمعی داشته باشند. متاسفانه جریان رسانه امروز بر طبل جنگ می کوبد. جریان افراطی گری را پوشش و حتی تقویت می کند و حق انسانی افراد را در کشورها نادیده می گیرد.

خدادی افزود: متاسفانه امروز باید از واژه جدیدی به نام تروریسم رسانه ای نام ببریم. رسانه با پول کشوری، در کشور دیگری علیه مردم آن کشور دیگر تلاش می کند تا آنها را ضعیف کنند. البته قدرت مردم برتر از هر جریانی است که نمی توان آن را خاموش کرد چون حق همواره با مردم است.

وی در بخشی دیگر از سخنانش از گسترش همکاری بیشتر بین ایران و روسیه در شرایطی که ایران تحت تحریم های ظالمانه قرار گرفته خبر داد و خطاب به خبرنگاران آزاد اندیش گفت: مردم ایران در حالی با کرونا دسته و پنجه نرم می کنند که تحت تحریم های ظالمانه هستند. امروز داروهای بیماران صعب العلاج گروگان امریکاست. 

مطابق هماهنگی‌های به‌عمل آمده در حالیکه مقرر شده بود، سومین نشست این کمیته به میزبانی معاونت امور مطبوعاتی روز سه‌شنبه (۱۵ مهرماه ۱۳۹۹) ساعت ۱۳:۳۰در تهران تشکیل شود، به دلیل شرایط شیوع کرونا، به‌صورت وبی‌نار و با سخنرانی آنلاین (برخط) شماری از سیاست‌گذاران و مدیران رسانه‌های جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه، هر کدام در کشور مبدا خود تشکیل می‌شود.

مطابق برنامه اعلامی، محمد خُدادی، معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و الکسی ولین، معاون وزارت توسعه دیجیتال، مخابرات و ارتباطات جمعی روسیه، سخنرانان ابتدایی این نشست هستند و پس از آن پیام تصویری سعید خطیب‌زاده سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای وزارت امور خارجه ایران و ماریا زاخاروا سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه، ارائه خواهد شد.

همچنین، کاظم جلالی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسکو، پیمان جبلی، معاون برون‌مرزی سازمان صدا و سیما، محمدحسن حبیب‌اله، معاون دیپلماسی رسانه‌ای وزارت امور خارجه، محمدرضا نوروزپور، مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)، علی متقیان، مدیرعامل خبرگزاری ایسنا، علیرضا بختیاری، مدیرمسئول روزنامه دنیای اقتصاد، مهدی رحمانیان، مدیرمسئول روزنامه شرق، مسعود حیدری، مدیرعامل خبرگزاری ایلنا، محمد شجاعیان، مدیرعامل خبرگزاری مهر و عظیم امیدی، مدیرکل بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، از جمله سخنرانان ایرانی و پتر فئودوروف، معاون رئیس و مدیر کل روابط بین‌الملل صدا و سیمای دولتی روسیه، الکسی پوشکوف، مدیر کل همکاری‌های بین‌المللی آژانس خبری روسیه، الکسی نیکولوف، معاون اول سردبیر و مدیر شبکه راشاتودی،  النا چرتکووا، رئیس اداره ارتباط با سازمان‌های بین‌المللی اداره کل ارتباطات بین‌الملل خبرگزاری تاس، ایوان زاخاروف، معاون اداره زبان‌های خارجه آژانس خبری روسیه، پاول نگوئیتسا، مدیرکل روزنامه راسیسکایا گازتا، داریا خوبووا، نماینده نماینده شبکه اول تلویزیون روسیه و آندری یاشلاوسکی، عضو هیئت مدیره تحریریه و رئیس بخش بین‌الملل روزنامه ماسکوفسکی کامسامولتس، از جمله سخنرانان روسی هستند که سخنان خود را به ‌صورت آنلاین و از مرکز مسکو ارائه می‌دهند.

کمیته همکاری‌های رسانه‌ای ایران و روسیه در یک نگاه

کمیته همکاری‌های رسانه‌ای ایران و روسیه، در راستای تقویت دیپلماسی رسانه‌ای و توسعه همکاری‌های رسانه‌های جمهوری اسلامی ایران با رسانه‌های فعال و معتبر خارجی، از سال ۹۷ و با همکاری و ابتکار سفارت جمهوری اسلامی ایران در مسکو، معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت توسعه دیجیتال، مخابرات و ارتباطات جمعی روسیه راه‌اندازی شد.

نخستین نشست کمیته همکاری‌های رسانه‌ای ایران و روسیه در ۲۰ تیر ۱۳۹۷ به میزبانی معاونت امور مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ایران و دومین نشست در ۱۸ آذر ۹۸ به میزبانی وزارت توسعه دیجیتال، مخابرات و ارتباطات جمعی روسیه در مسکو برگزار شده است.

ادامه دارد… 

منبع:خبرگذاری ایرنا

 

جاوید عباسی

جاوید عباسی

جاوید عباسی هستم مدیر پرتال هدف مقاله نویس و حامی حقوق معلولین سعی میکنیم با نقد و بررسی مشکلات هم نوع های عزیزمان مشکلات این بخش از جامعه را به گوش مسئول عزیز برسانیم

Leave a Replay

About Me

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

Recent Posts

Follow Us

Weekly Tutorial

Sign up for our Newsletter

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit