امدادرسانی به ۲۴۵ نفر گرفتار در حوادث جوی طی ۷۲ ساعت

رئیس سازمان امداد ونجات جمعیت هلال‌احمر، از امدادرسانی به ۲۴۵ نفر گرفتار در حوادث جوی (آبگرفتگی و بارش برف) طی ۷۲ ساعت گذشته در ١٠ شهر، روستا و سه محورهای کوهستانی ۶ استان خبر داد.

به گزارش سایت معلولین هدفو به نقل از خبرگزاری نصر، مهدی ولی پور روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ضمن تشریح آخرین اقدامات انجام شده از سوی نیروهای امدادرسان هلال احمر در ۷۲ ساعت گذشته در استان های متاثر از حوادث جوی و اقلیمی افزود: طبق آخرین اخبار ارزیابی شده دریافتی از سوی گروه های امداد و نجات، حوادث یادشده مسافران را در استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، اصفهان، زنجان، سمنان و کردستان با مشکلاتی همراه کرده بود.
وی ادامه داد: با تلاش امدادگران و نجاتگران هلال احمر در ۷۲ ساعت گذشته ۳۲ نفر از هموطنان و مسافران متاثر از حوادث جوی و اقلیمی در پایگاه های امداد و نجات جاده ای و بین شهری، مدارس، مساجد و نظایر آن اسکان اضطراری و موقت یافتند.
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر اضافه کرد: تخلیه آب از ۲۹ واحد منزل مسکونی، از دیگر اقدامات ۲۰ تیم (متشکل از ۶۴ نفر امدادگر و نجاتگر هلال احمر) در خدمات رسانی به هموطنان و مسافران در ۶ استان کشور بوده است.
ولی پور توضیح داد: با تلاش نیروهای امدادی هلال احمر در ۷۲ ساعت گذشته ۹ دستگاه چادر امدادی، ۵۱ تخته پتو، ۲۷۰ قرص نان و ۱۰ کیلوگرم خرما در میان متاثرین از حوادث جوی(آبگرفتگی و بارش برف) توزیع شده است.
وی از هموطنان خواست در صورت قرار گرفتن در شرایط اضطراری عمومی یا پیچیده انواع حوادث و سوانح طبیعی، غیرطبیعی و انسان ساخت با شماره اضطراری ملی ۱۱۲ تماس بگیرند.
ولی پور گفت: تلفن گویای ندای امداد با شماره ۱۱۲ در هر کجا که پوشش تلفن همراه وجود داشته باشد، بدون نیاز به سیم کارت در دسترس است.
ارائه خدمات امداد و نجات، اسکان و تغذیه اضطراری در زمان وقوع حوادث و سوانح، ارائه آموزش های امداد و کمک های اولیه به اقشار مختلف جامعه، برنامه ریزی و اقدام در جهت آمادگی مقابله با حوادث و سوانح، ارسال محموله های کمک های بشردوستانه به کشورهای آسیب دیده و متاثر از حوادث طبیعی، غیرطبیعی و اعزام عوامل امدادی در داخل و خارج از کشور از جمله وظایف این سازمان راهبردی وابسته به جمعیت هلال احمر است.
سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با بیش از ۳۰ سال تجربه در زمینه آمادگی و پاسخگویی سوانح در داخل و خارج از کشور به عنوان یکی از بخش های اصلی جمعیت هلال احمر وظیفه دارد با امکانات گسترده عملیاتی، پشتیبانی، مخابراتی، امداد هوایی، جاده ای، دریایی، کوهستان و شهری، عملیات امداد و نجات را در فصول مختلف سال و برای خدمات رسانی به آسیب دیدگان و متاثرین از انواع حوادث و سوانح احتمالی در سراسر کشور اجرا کند.

منبع: خبرگزاری نصر

جاوید عباسی

جاوید عباسی

جاوید عباسی هستم مدیر پرتال هدف مقاله نویس و حامی حقوق معلولین سعی میکنیم با نقد و بررسی مشکلات هم نوع های عزیزمان مشکلات این بخش از جامعه را به گوش مسئول عزیز برسانیم

Leave a Replay

About Me

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

Recent Posts

Follow Us

Weekly Tutorial

Sign up for our Newsletter

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit