اضافه شدن “قبولی در آزمون” به شرایط داوطلبان عضویت در شوراهای شهر و روستا

به گزارش خبرگزاری هدف به نقل از خبرگزاری تسنیم، ابوالفضل ابوترابی عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی

با اشاره به دستور کارهای کمیسیون متبوعش، اظهار داشت: اخیراً بررسی طرح اصلاح قانون انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در دستور کار کمیسیون قرار گرفته که کمیسیون بررسی این طرح را به کارگروه ویژه‌ای ارجاع داده است.

وی با بیان اینکه تاکنون این طرح در کارگروه تخصصی در چند جلسه بررسی و مورد ارزیابی قرار گرفته است، افزود: ۲ ماده از قانون انتخابات شوراها به تصویب اعضای کارگروه بررسی قانون اصلاح انتخابات شوراها رسیده است.
عضو کمیسیون شوراهای مجلس در تشریح مصوبه اعضای کارگروه تخصصی کمیسیون شوراها، اظهار داشت: در تبصره ۳ ماده ۴ قانون انتخابات مصوب شد، قبل از نام‌نویسی کاندیداها آزمونی مرتبط با قوانین عمومی و شهرداری‌ها برگزار شود تا داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی شهر و روستا در این آزمون شرکت کنند. کاندیداها باید حد نصاب قبولی را کسب کنند تا بتوانند در رقابت‌های انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا حضور داشته باشند.
ابوترابی در تشریح مصوبه دیگر کارگروه اصلاح قانون انتخابات شوراها، بیان داشت: در تبصره ۴ ماده ۴ قانون انتخابات شوراها است مصوب شد که کاندیداهای انتخابات شوراها، فرم خوداظهاری را در حین ثبت نام تکمیل ‌کنند تا در صورت تمایل، دلایل ردصلاحیت منتشر شود.
نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس تصریح کرد: پس از بررسی تمام مفاد طرح مذکور در کارگروه ویژه گزارشی تهیه و به صحن علنی کمیسیون ارائه می‌شود که پس از بررسی و تصویب اعضا، طرح برای بررسی در جلسه علنی تقدیم هیئت رئیسه می‌شود.

منبع تسنیم/

جاوید عباسی

جاوید عباسی

جاوید عباسی هستم مدیر پرتال هدف مقاله نویس و حامی حقوق معلولین سعی میکنیم با نقد و بررسی مشکلات هم نوع های عزیزمان مشکلات این بخش از جامعه را به گوش مسئول عزیز برسانیم

Leave a Replay

About Me

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

Recent Posts

Follow Us

Weekly Tutorial

Sign up for our Newsletter

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit