احتمال تغییر فرآیند استفاده از کارت‌های بازرگانی قوت گرفت

رئیس سازمان توسعه تجارت گفت: احتمال تغییر فرآیند استفاده از کارت‌های بازرگانی وجود دارد و در این صورت باید بررسی‌های زیادی صورت گرفته و تحقیقاتی نیز در این زمینه بین کشور‌های موفق انجام گیرد.

 

 

به گزارش سایت معلولین هدف  و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ، حمید زادبوم رئیس سازمان توسعه تجارت در گفت وگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان درباره تغییر در فرآیند صدور کارت بازرگانی اظهار کرد: پیشنهاد‌های متعددی این روز‌ها به منظور تغییر در فرآیند صدور و استفاده از کارت بازرگانی ارائه می شود، اما همچنان استفاده از این کارت‌ها برای انجام امور تجاری ضروری است.

وی افزود: تمام امور صدور، استفاده، تمدید و ابطال کارت‌های بازرگانی بر عهده وزارت صمت به کمک اتاق بازرگانی صورت می‌گیرد که هنوز تصمیم قطعی در خصوص تغییر در این فرآیند‌ها گرفته نشده است.

 

معاون وزیر صمت با ذکر این مطلب که احتمال تغییر فرآیند استفاده از کارت‌های بازرگانی وجود دارد، بیان کرد: در این صورت باید بررسی‌های زیادی صورت گرفته و تحقیقاتی نیز در این زمینه بین کشور‌های موفق انجام گیرد.

زادبوم ادامه داد: در برخی از کشور‌ها کارت بازرگانی به صورت فیزیکی وجود ندارد و تمام تجار در سامانه‌های دولتی یا خصوصی احراز هویت می‌شوند که با استفاده از کد‌های مختص خود امور تجارت خارجی را انجام می دهند.

وی در پایان تصریح کرد: تجار به عنوان سرمایه‌های هر کشوری محسوب می‌شوند چراکه محصولات را به بازار‌های جهانی عرضه و موجب درآمد زایی برای کشور می‌شوند.

 

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان 

جاوید عباسی

جاوید عباسی

جاوید عباسی هستم مدیر پرتال هدف مقاله نویس و حامی حقوق معلولین سعی میکنیم با نقد و بررسی مشکلات هم نوع های عزیزمان مشکلات این بخش از جامعه را به گوش مسئول عزیز برسانیم

Leave a Replay

About Me

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

Recent Posts

Follow Us

Weekly Tutorial

Sign up for our Newsletter

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit