آیا ورزش بر سلامتی افراد تاثیر دارد؟

ورزش و سلامتی

همه ی ما تا کنون از فواید و اثراتی که ورزش می تواند بر روی جسم و روح ما بگذارد چیزهایی شنیده ایم. من به عنوان یه فرد کوچکی از جامعه ی ورزش می خواهم چند موردی را برای شما بازگو کنم.

ورزش تاثیرات بسیار زیادی در جسم و روح افراد می گذارد. معمولا افراد بیشتر تاثیرات ظاهری که ورزش در اندام فرد می گذارد را می بینند. در حالیکه که ورزش بر روان و روح فرد نیز بیشتر از جسم او اثر می گذارد. فرد ورزشکار در مقایسه با مردم معمولی که فعالیت جسمانی خاصی ندارند متفاوت است. معمولا ورزشکاران دارای اعتماد بنفس بالایی می باشند. افراد ورزشکار دارای صبر و حوصله ی زیادی می باشند و خیلی کم عصبی می شوند. آنها دارای حس آرامش خاصی می باشند حتی وقتی که در مسابقه شکست خورده باشند. ورزش در واقع باعث می شود آرامش خاطر عجیبی سراغ شما بیاید.

همیشه کلمه ی ورزش و سلامتی کنار هم می آید، ورزش برای درمان بیشتر بیماری ها توصیه می شود و از بروز اکثر بیماری ها نیز جلوگیری می کند. افرادی که از کودکی ورزش می کنند معمولا بدن ورزیده تری دارند و در پیری کمتر دچار بیماری می شوند. ورزش در گسترش روابط اجتماعی نیز تاثیر زیادی دارد . شما با قرار گرفتن در یک جمع می توانید دوستان جدیدی پیدا کنید و مهارت های زیادی را نیز بیاموزید.

راحله افسر

راحله افسر

کارشناس مربیگری ورزشی مربی آمادگی جسمانی مربی وداور بوچیا فعال درامورمعلولین

Leave a Replay

About Me

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

Recent Posts

Follow Us

Weekly Tutorial

Sign up for our Newsletter

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit