آماری از قاچاق خاک‌ نداریم؛ فروش خاک جنگل مایه تاسف است

مدیر کل دفتر مهندسی و مطالعات سازمان جنگل‌ها گفت: فروش خاک‌ جنگل ممنوع است و قاچاق محسوب می‌شود.

 

به گزارش سایت معلولین هدف و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان, رضا بیانی مدیر کل دفتر مهندسی و مطالعات سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور در گفت‌وگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، در واکنش به فروش خاک جنگل‌ها اظهار کرد: طی روز‌های اخیر اخباری مبنی بر فروش یک خاور خاک جنگل با نرخ ۵ هزار تومان در میدان ونک در رسانه‌ها منتشر شد که این موضوع را از طریق فرمانده یگان حفاظت در حال پیگیری هستیم تا با متخلفان برخورد کنند و به مقامات قضایی تحویل دهند.

او افزود: امسال برای برخورد با موضوعاتی همچون قاچاق چوب، خاک و غیره به ازای هر ۸۰۰ هکتار یک جنگلبان گذاشته‌ایم، ضمن آنکه در بلوک‌بندی حفاظتی نقاط بحرانی را مشخص کرده‌ایم.

بیانی با تاکید بر اهمیت منابع خاکی کشور بیان کرد: با توجه به آنکه تشکیل یک سانتی متر خاک، ۷۰۰ تا هزار سال زمان می‌برد، از این رو یگان حفاظت باید موضوع را پیگیری کند تا چنین مشکلاتی در کشور رخ ندهد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه آماری از قاچاق خاک همانند قاچاق چوب در دسترس نیست، گفت: آنچه مسلم است قاچاق خاک در کشور اتفاق می‌افتد که این امر با جدیت تمام باید کنترل شود؛ چرا که با قاچاق چوب امکان جایگزینی برای درخت وجود دارد، اما برای خاک هرگز.

حفاظت از منابع خاکی از آب هم‌ مهم‌تر است

مدیر کل دفتر مهندسی و مطالعات سازمان جنگل‌ها در پایان تصریح کرد: با توجه به تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر آنکه منابع خاکی از آب هم مهم‌تر هستند و جایگزین خاک به سادگی وجود ندارد، از این رو حفاظت و حراست از این منبع ارزشمند امری مهم تلقی می‌شود.

 

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

جاوید عباسی

جاوید عباسی

جاوید عباسی هستم مدیر پرتال هدف مقاله نویس و حامی حقوق معلولین سعی میکنیم با نقد و بررسی مشکلات هم نوع های عزیزمان مشکلات این بخش از جامعه را به گوش مسئول عزیز برسانیم

Leave a Replay

About Me

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

Recent Posts

Follow Us

Weekly Tutorial

Sign up for our Newsletter

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit