آماری از تولید داخلی آناناس و موز نداریم

مدیر عامل اتحادیه تعاونی‌های باغبانی کشاورزی کشور گفت: تا پایان فصل برداشت، نمی‌توان آمار رسمی تولید آناناس و موز را اعلام کرد.

 

به گزارش سایت معلولین هدف و به نقل باشگاه خبرنگاران جوان، محمد مصطفی لو مدیر عامل اتحادیه تعاونی‌های باغبانی کشاورزی کشور در گفت‌وگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به اینکه تولید محصولات گلخانه‌ای آناناس و نارگیل در حد خودکفایی نیست، اظهار کرد: در حال حاضر تولید محصولاتی همچون موز و آناناس در فضای گلخانه در حال انجام است، اما هم اکنون آمار رسمی از تولید این محصولات وجود ندارد که بعد از پایان برداشت می‌توان آمار دقیق را اعلام کرد.

 

پیش بینی تولید چشمگیر آناناس و موز در ۱۰ سال آینده

او افزود: برآورد‌ها حاکی از آن است که طی ۱۰ سال آینده به رشد قابل توجهی در زمینه تولید آناناس و موز گلخانه‌ای برسیم.

مصطفی لو در واکنش به واردات میوه‌های گرمسیری که امکان تولیدشان در داخل وجود دارد، بیان کرد: با توجه به تنوع اقلیمی و تولید مازاد محصولات کشاورزی نیازی به واردات نداریم.

این مقام مسئول با اشاره به علل اختلاف قیمت میوه از تولید تا بازار گفت: حضور دلالان و واسطه‌ها موجب شده کالا چند مرحله دست به دست شود که با احتساب ۱۰ درصد سود برای هر یک از عوامل دلال، نرخ‌ها چند برابر می‌شود.

به گفته او، افزایش چند برابری قیمت‌ها در بازار درآمدی برای تولیدکنندگان ندارد و در این میان تنها واسطه‌ها سود هنگفتی را به جیب می‌زنند.

مدیر عامل اتحادیه سراسری تعاونی‌های باغبانی در پایان متوسط سرانه مصرف میوه دنیا را ۸۰ کیلوگرم اعلام کرد و گفت: این در حالی است که متوسط سرانه مصرف در ایران رقمی بین ۱۰۰ تا ۱۱۰ کیلوگرم بوده که این میزان مصرف برای کشور ما مطلوب است، هر چند این احتمال وجود دارد که طی یک یا دو سال اخیر به دلیل افزایش قیمت میوه، سرانه مصرف سرانه اندکی کاهش یافته باشد.

 

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

جاوید عباسی

جاوید عباسی

جاوید عباسی هستم مدیر پرتال هدف مقاله نویس و حامی حقوق معلولین سعی میکنیم با نقد و بررسی مشکلات هم نوع های عزیزمان مشکلات این بخش از جامعه را به گوش مسئول عزیز برسانیم

Leave a Replay

About Me

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

Recent Posts

Follow Us

Weekly Tutorial

Sign up for our Newsletter

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit