تجهیزات آب درمانی (قسمت 1)

 آب درمانی

طب فیزیکی و توانبخشی با هدف تقویت و بازیابی توانایی عملکردی، استقلال و کیفیت بخشی به زندگی افراد دارای نقص جسمی یا معلول، صرف نظر از سن آب درمانی را مناسب می داند. آب درمانی بر مغز، نخاع، اعصاب، استخوان ها، مفاصل، عضلات و تاندون ها تأثیر می گذارد.

این یک رویکرد چند رشته ای است که در آن همچنین توان بخشی در آب، بیشتر توسط یک فیزیوتراپ، یک مداخله ارزشمند است. استخر یک محیط ایمن است که در آن می توان تمرینات را با تأثیر مکانیکی کم، در عین حال با بار فیزیولوژیکی بالا، انجام داد. دوز ورزشی در این ورزش به راحتی قابل تغییر است. تجهیزات هیدروتراپی نقش مهمی در توانبخشی در آب دارد. حتما به یاد داشته باشید که یک محیط ورزشی ایمن و کم ضربه ایجاد کنید.

آب درمانی

محیط هیدروراپی

تجهیزات هیدروتراپی به فیزیوتراپیست ها و متخصصان توانبخشی کمک می کند تا یک محیط آبزی ایجاد کنند که برای ورزش بی خطر باشد. این به درمانگران کمک می کند تا از خواص بی نظیری که آب به آنها ارائه می دهد نهایت استفاده را ببرند.

1- جاذبه زمین تا حد امکان کاهش یابد.

2- گرما زیاد باشد، زیرا باعث کاهش تنش عضلانی و افزایش تحرک مفصلی می شود.

3- حرکات کند باشد و در برابر حرکات مقاوم باشید.

4-کارایی قلب را افزایش دهید.

5- تقویت عضلات اصلی

6- جریان های آب، قوی باشد زیرا؛ زیر آب پاهایتان احساس راحتی خواهند کرد.

تاریخچه آب درمانی

https://www.disns.ir/1399/09/10/%d8%a2%d8%a8-%d8%af%d8%b1%d9%85%d8%a7%d9%86%db%8c-%da%86%d9%87-%d8%a7%d8%ab%d8%b1%d8%a7%d8%aa%db%8c-%d8%b1%d9%88%db%8c-%d8%a7%d8%b3%d9%be%d8%a7%d8%b3%d9%85-%d8%b9%d8%b6%d9%84%d8%a7%d9%86%db%8c-%d8%af/

) در هر دو مورد درمان با آب است.aqua= و لاتین hydro= (یونانی

استفاده از اثرات مفید آب به بیش از 4000 سال قبل برمی گردد و در تمدن های روم، یونان و حتی مصر ثبت شده است. این یک واقعیت شناخته شده است که سلطنت مصر در آب با روغن های اساسی و گل غسل می کردند. رومی ها برای شهروندان خود حمام عمومی درست کرده بودند.

 بقراط، پزشک یونانی و بنیانگذار تفکر طب مدرن، استحمام در آب چشمه را برای بیماری تجویز کرد. فرهنگ های دیگر با سابقه بسیار طولانی در آب درمانی شامل ژاپن و چین است. جایی که در ژاپن هیدروتراپی انجام می شد در اطراف چشمه های آب گرم ژاپنی یا “اونسن” بود. مدتها قبل از آن بود که رومی ها خانه های حمام خود را ابداع کردند.

کلمه آب درمانی در کشورهای مشترک المنافع انگلیسی به درمان در آب (با غوطه وری کامل) خلاصه شد و همچنین در هلند به عنوان هیدروتراپی استفاده شد. در آلمان درمان در آب نامیده می شد. در طول دهه های، گذشته اصطلاح هیدروتراپی به تدریج با اصطلاح آب درمانی جایگزین شده است. اکنون هیدروتراپی با تجهیزات مخصوصی انجام می شود.

محیط گرانش کم و دمای آب

هرچه فرد در خشكي مشكل بيشتري داشته باشد (عمدتاً از نظر جاذبه) امكانات زيادي براي درمان آبزي وجود دارد. در آن موارد (در خشکی)، شدت حرکت می تواند بسیار کم باشد، یا حتی فقط حرکات غیرفعال امکان پذیر است. دمای آب باید متناسب با راحتی حرارتی فرد باشد و بنابراین دمای منظم در استخرهای آب درمانی حدود 30 درجه سانتیگراد است. دما باید زیر 30 درجه سانتیگراد باشد.

ادامه دارد…..

جاوید عباسی

جاوید عباسی

جاوید عباسی هستم مدیر پرتال هدف مقاله نویس و حامی حقوق معلولین سعی میکنیم با نقد و بررسی مشکلات هم نوع های عزیزمان مشکلات این بخش از جامعه را به گوش مسئول عزیز برسانیم

Leave a Replay

About Me

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

Recent Posts

Follow Us

Weekly Tutorial

Sign up for our Newsletter

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit