در چه دوره ای از زندگی دچار افسردگی می شویم؟

افسردگی درحال حاضر یکی از شایع ترین بیماری ها در جامعه می باشد. افراد زیادی بدون اینکه خودشان باخبر شوند دچار این بیماری شده اند. این بیماری علائم و علل زیادی دارد. انسان ها در تمام طول عمر خود دچار این بیماری می شوند.

Page Visited: 169
Read Time:1 Minute, 38 Second
علائم افسردگی
افسردگی علائم زیادی دارد مانند: گریه، استرس و اضطراب شدید و… می باشد.

افسردگی و علل آن

افسردگی علائم زیادی  دارد. زمانیکه شما دیگرهیچ چیز برایتان مهم نیست.

افراد به اتفاقاتی که در اطرافشان روی می دهد بی تفاوت هستند.

هیچ چیز برایتان لذت بخش نیست، مدام درحال گریه کردن یا احساس ناراحتی دارید.

بیشتر افراد همیشه در حال فکر کردن به گذشته و اتفاقات بدی که در آن روی داده هستند.

افرادی که دچار افسردگی هستند از زندگی خود احساس رضایت ندارند.

افسردگی ممکن است در اثر اتفاقات زیادی رخ دهد. تمام کسانی که افسردگی گرفته اند هیچ موقع چنین احساسی نداشتند که ممکن است روزی بخاطر این اتفاق کوچک دچار افسردگی شوند‌. دربعضی مواقع واقعا اتفاقات ناگواری روی می دهد ولی بیشتر افسردگی ها به علت شکست های نه زیاد بزرگ می باشد.

افسردگی
افسردگی در تمام دوره های زندگی افراد روی می دهد

افسردگی ممکن است درتمام طول زندگی افراد اتفاق بیفتد و مخصوص سن یا دوران خاصی نیست. کودکان و نوجوانان نیز بدلیل استرس و اضطراب زیاد ،بیش فعالی ، مشکلات خانوادگی، جدایی پدرو مادر و… دچار افسردگی شوند.

افسردگی در سالمندان

میزان افسردگی در سالمندان بیشتر است. دربیشتر مواقع بدون درمان باقی می ماند. آنها بدلیل کهولت سن و مسائل جسمی و اجتماعی و روانی افسردگی را امری کاملا طبیعی می دانند وبرای درمان خود تلاش زیادی نمی کنند.

افسردگی در زنان

افسردگی در زنان بسیار شایع است. آنها معمولا در دوران قاعدگی، پس از زایمان، ژنتیکی و… دچار افسردگی می شوند. علائم افسردگی در زنان مانند: گریه ، اضطراب، بی خوابی، آسیب رساندن به خود و… می باشد.

افسردگی در مردان

افسردگی در مردان نیز وجود دارد ولی بیشتر مردان به علت صفاتی که دارند خجالت می کشند، این بیماری را بروز دهند و سعی می کنند به تنهایی با آن مبارزه کنند. مردان در بیشتر موارد دچار اعتیاد به مواد مخدر می شوند.

1 0

راحله افسر

کارشناس مربیگری ورزشی مربی آمادگی جسمانی مربی وداور بوچیا فعال درامورمعلولین
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
100 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Next Post

همه چیز درباره والیبال نشسته معلولین

والیبال نشسته مخصوص معلولین والیبال نشسته از سال 1956 آغاز شد. این رشته ورزشی، در سال 1980 به طور رسمی وارد رشته های ورزشی پارالمپیک آمستردام شد.

عضویت در خبرنامه