آیا ورزش بر سلامتی افراد تاثیر دارد؟

ورزش یکی از عوامل مهم برای جلوگیری از بیشتر بیماری ها مانند: بیماری های قلبی و عروقی ، سیستم تنفسی، سیستم عصبی بدن و… می باشد. ورزش تاثیر زیادی بر سلامت روان فرد نیز دارد و از افسردگی ، اضطراب و استرس و … نیز جلوگیری می کند.

Page Visited: 248
Read Time:1 Minute, 9 Second

ورزش و سلامتی

همه ی ما تا کنون از فواید و اثراتی که ورزش می تواند بر روی جسم و روح ما بگذارد چیزهایی شنیده ایم. من به عنوان یه فرد کوچکی از جامعه ی ورزش می خواهم چند موردی را برای شما بازگو کنم.

ورزش تاثیرات بسیار زیادی در جسم و روح افراد می گذارد. معمولا افراد بیشتر تاثیرات ظاهری که ورزش در اندام فرد می گذارد را می بینند. در حالیکه که ورزش بر روان و روح فرد نیز بیشتر از جسم او اثر می گذارد. فرد ورزشکار در مقایسه با مردم معمولی که فعالیت جسمانی خاصی ندارند متفاوت است. معمولا ورزشکاران دارای اعتماد بنفس بالایی می باشند. افراد ورزشکار دارای صبر و حوصله ی زیادی می باشند و خیلی کم عصبی می شوند. آنها دارای حس آرامش خاصی می باشند حتی وقتی که در مسابقه شکست خورده باشند. ورزش در واقع باعث می شود آرامش خاطر عجیبی سراغ شما بیاید.

همیشه کلمه ی ورزش و سلامتی کنار هم می آید، ورزش برای درمان بیشتر بیماری ها توصیه می شود و از بروز اکثر بیماری ها نیز جلوگیری می کند. افرادی که از کودکی ورزش می کنند معمولا بدن ورزیده تری دارند و در پیری کمتر دچار بیماری می شوند. ورزش در گسترش روابط اجتماعی نیز تاثیر زیادی دارد . شما با قرار گرفتن در یک جمع می توانید دوستان جدیدی پیدا کنید و مهارت های زیادی را نیز بیاموزید.

2 0

راحله افسر

کارشناس مربیگری ورزشی مربی آمادگی جسمانی مربی وداور بوچیا فعال درامورمعلولین
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Next Post

کرونا و معلولیت

این مقاله یه بخش کوچکی از درد و دل های یک معلول در روزهای کرونایی می باشد. شما هم می توانید خاطرات و درد و دل هایتان را برای ما ارسال کنید تا در سایت بزاریم.

عضویت در خبرنامه