کوهنورد ایرانی که هیچ گاه تسلیم نشد

معلول پرآوازه ی ایرانی که دارای چندین مقام نخست بین المللی می باشد. سجاد سالاروند با وجود معلولیت و نداشتن دو پا جز سومین معلول فوق حرفه ای در ورزش کوهنوردی در دنیا می باشد.

Page Visited: 370
Read Time:1 Minute, 36 Second

سجاد سالار وند

امروز می خواهم در مورد یکی از معلولان موفق کشورمان که شهرت جهانی دارد ولی متاسفانه در کشور خودمان زیاد شناخته شده نیست برایتان بنویسم.

سجاد سالاروند کوهنورد معلول ایرانی است که با دو پای مصنوعی درحال حاضر یکی از حرفه ای ترین کوهنوردان دنیا می باشد. او بلندترین قله های جهان را یکی پس از دیگری فتح می کند. نا امیدی برای او واژه ای بیش نیست و هیچ وقت دچار آن نشده است. او بر اثر یک تصادف پاهایش را از دست داد. آقای سالاروند تنها پس از 14 ماه از جبهه ی شمالی که سخت ترین مسیرصعود می باشد به قله ی دماوند صعود کرد.

افتخارات

سجاد سالاروند دارای چندین مقام نخست بین المللی می باشد که برای صعود به مرتفع ترین قله های دنیا را بدست آورده است. سجاد سالاروند با37 سال سن سومین معلول فوق حرفه ای در دنیا می باشد. او اولین معلول ایرانی می باشد که به قله های بالای 5000 متر صعود کرده است. او رکورد دار صعود به قله ی دماوند می باشد و در آینده ای نزدیک می خواهد به اورست نیز صعود کند. سالاروند در یک خانواده ی نظامی بدنیا آمده است. اواصالتا لر بختیاری است. او بعد از آن اتفاق هیچ وقت روی ویلچر ننشسته و همیشه این جمله را می گوید: که هیچ کار خدا بی حکمت نیست.

کار متفاوت ورزشکار ایرانی

او مانند تمام ورزشکاران می باشد ولی تفاوت های به خصوصی دارد. برای مثال: او تمام تجهیزات و وسایل خود را ایرانی می خرد و از معلولان دیگر نیز بسیار حمایت می کند ودر بیشتر خیریه ها و آسایشگاه ها نقش فعالی دارد. او همیشه درحال کمک رسانی به معلولین است. آخرین مسابقه ای که در آن حضور داشته است، مسابقه بین المللی صخره نوردی بیستون  بود که مقام قهرمانی را بدست آورد.

امیدواریم همه عزیزان مثل آقای سالاروند باعث افتخارکشورمان شوند وپرچم کشورمان را در همه جای دنیا به اهتزاز در بیاورند.

3 0

راحله افسر

کارشناس مربیگری ورزشی مربی آمادگی جسمانی مربی وداور بوچیا فعال درامورمعلولین
Happy
Happy
100 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Next Post

چگونه می توانیم فرد موفق و پول داری باشیم؟(بخش اول)

افراد موفق دنیا و پولدارترین افراد همیشه بر این باورند که بدون تلاش هیچ موفقیتی حاصل نمی شود. برای بدست آوردن موفقیت و پول پشتکار و اراده ی افراد تاثیر گذار می باشد. همیشه دنبال یادگیری و ایده های جدید باشید و خودتان را به چالش بکشید.

عضویت در خبرنامه