ویلچر برقی ویلچر برقی که به آن صندلی چرخدار برقی، ویلچر موتوری یا صندلی برقی نیز گفته می شود، هر سطح نشیمن با چرخ هایی که روی آن چسبانده شده و توسط یک منبع تغذیه برقی، به طور معمول با موتور ها و باتری ها رانده می شود. صندلی چرخدار برقی یک تجهیزات پزشکی مورد […]

ویلچر برقی

ویلچر برقی که به آن صندلی چرخدار برقی، ویلچر موتوری یا صندلی برقی نیز گفته می شود، هر سطح نشیمن با چرخ هایی که روی آن چسبانده شده و توسط یک منبع تغذیه برقی، به طور معمول با موتور ها و باتری ها رانده می شود. صندلی چرخدار برقی یک تجهیزات پزشکی مورد نیاز برای معلولین و سالمندان است. اولین صندلی چرخدار برقی تولید شده در بازار فقط ویلچر برقی دستی تاشو و سنگین بودند. آنها با باتری های اسید سرب، موتورها، تسمه های محرک و قرقره ها تغذیه می شدند. این سیستم ها که به عنوان صندلی های چرخدار برقی متداول شناخته می شوند بسیار ساده بودند. پایه ای که در زیر قرار می گیرد شامل موتور و باتری است، امکان پیشرفت مکانیکی قابل توجهی را در صندلی چرخدار برقی فراهم می کند.

ویلچر برقی

انواع ویلچر برقی

دو نوع مکانیزم محرک در ویلچر برقی استفاده می شود: سیستم های محرک غیر مستقیم و مستقیم. سیستم های محرک غیر مستقیم (قرقره و تسمه های محرک) در صندلی های چرخدار برقی معمولی استفاده می شود. در حالی که سیستم های محرک مستقیم (جعبه دنده) در صندلی های چرخدار برقی پایه دار استفاده می شود. معمولاً برای تأمین انرژی صندلی چرخدار برقی، دو باتری ۱۲ ولتی به صورت سری (در کل ۲۴ ولتی) مورد نیاز است. باتری های صندلی چرخدار برقی معمولاً قابل شارژ هستند.

صندلی های برقی تاشو بسیار سبک وزن هستند و حمل و نقل آنها از یک مکان به مکان دیگر آسان است، حتی اگر شخص خودش باشد. ویلچر های برقی سنگین محصولات فوق العاده قدرتمندی هستند که برای ماندگاری ساخته شده اند، اما حمل و نقل آن ها سخت است.

ویلچر چیست و چه کاربرد های دارد؟

یکی از بهترین ویلچر برقی ها

یکی از بهترین و قوی ترین ویلچر برقی های حال ویلچر برقی میرا اپتیموس ۱ و ۲ (Meyra Optimus 1 and 2)است. ویلچر های برقی MEYRA در سال های گذشته به بسیاری از افراد کمک کرده است تا استقلال و تحرک داشته باشند. صندلی های برقی میرا مزیت های بسیار زیادی دارد. این صندلی های چرخدار برقی به تنهایی نیاز همه را چه معلول چه افراد مسن را برطرف می کند.

چند مزیت صندلی چرخدار MEYRA OPTIU::

  • دارای باتری هایی که شارژ زیادی ذخیره می کنند و مسافت زیادی را طی می کنند.
  • دارای جا پایی های برقی که قابلیت جا به جایی دارند.
  • تنظیم برقی پشتی و صندلی به اندازه دلخواه.

ویلچر برقی

  • نویسنده : آرزو آدم زاد