پیشنهادات مطرح شده در نامه رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس به وزیر نفت بر ۴ محور «عرضه نفت خام و میعانات گازی با روش‌های تسهیل از طریق بورس انرژی در رینگ داخلی»، «رینگ صادراتی»، «پالایشگاه‌های کوچک» و «پالایشگاه‌های بزرگ» تاکید دارد.   به گزارش سایت معلولین هدف و به نقل از خبرگزاری فارس ، اگرچه فروش […]

پیشنهادات مطرح شده در نامه رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس به وزیر نفت بر ۴ محور «عرضه نفت خام و میعانات گازی با روش‌های تسهیل از طریق بورس انرژی در رینگ داخلی»، «رینگ صادراتی»، «پالایشگاه‌های کوچک» و «پالایشگاه‌های بزرگ» تاکید دارد.

 

به گزارش سایت معلولین هدف و به نقل از خبرگزاری فارس ، اگرچه فروش نفت خام و میعانات گازی جزو تعهدات دولت هاست اما اکنون تحقق این مهم با محدودیت‌های تحریمی روبه رو است البته براساس فرمایشات مقام معظم رهبری راهکارهایی برای گذار از این شرایط و خنثی کردن تحریم‌ها وجود دارد؛ استفاده از ظرفیت بورس انرژی یکی از این راهکارها است.

از آنجا که استفاده از ظرفیت بورس می‌تواند منجر به ارتقاء درآمدهای نفتی از محل عرضه نفت خام و میعانات گازی شود رئیس کمیسیون اقتصادی طی هفته‌های گذشته جلسات مشترکی با مدیرعامل بورس انرژی و وزیر نفت با هدف کسب درآمدهای بیشتر نفتی از محل بورس برگزار کرد، که در پی توافقات و پیگیری‌های انجام گرفته، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس نامه ای خطاب به بیژن زنگنه وزیر نفت با محوریت “توسعه سازوکارهای مبتنی بر بازار سرمایه جهت رونق صنعت نفت و گاز ” و “طرح پیشنهاداتی برای توسعه و رونق بازار انرژی کشور” تدوین و ارسال کرد.

پیشنهادات مطرح شده در این نامه بر ۴ محور «عرضه نفت خام و میعانات گازی با روش‌های تسهیل از طریق بورس انرژی در رینگ داخلی»، «رینگ صادراتی»، «پالایشگاه‌های کوچک» و «پالایشگاه‌های بزرگ» تاکید دارد.

نامه رئیس کمیسیون اقتصادی به وزیر نفت در ذیل آمده است:

 

 

منبع : خبرگزاری فارس